سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد:
استفاده صحیح و گسترده از فضای مجازی برای ترویج مباحث بهداشتی

1 تير 1401
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: امروزه استفاده گسترده و صحیح از فضای مجازی در کنار رسانه‌ها و قالب‌های آموزشی دیگر برای گسترش مباحث بهداشتی در جامعه، از وظایف ذاتی آموزش سلامت است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست کارشناسان گروه آموزش و ارتقای سلامت اظهار داشت: درگذشته برای ارائه مباحث آموزش سلامت، می‌بایست هزینه‌های فراوانی می‌شد که این مباحث در قالب بروشور، پمفلت و ... ارائه شود.
وی ادامه داد: ولی در این دوره فضای مجازی به هر شخصی امکانات بسیاری داده است که بتواند از این مسیر برای ارائه دیدگاه خود استفاده کند؛ بنابراین کارشناسان آموزش سلامت باید به بهترین وجه از این فضا استفاده کنند.
دکتر برجوئی‌فرد یکی از این موضوعات را بحث افزایش جمعیت و سالمندی دانست و افزود: گروه آموزش سلامت باید درزمینهٔ افزایش جمعیت و سالمندی ورود جدی داشته باشد.
هزینه‌های سالمندی جمعیت از هزینه‌های فرزند آوری بسیار بیشتر است
وی گفت:‌ هزینه‌های سالمندی جمعیت از هزینه‌های فرزند آوری بسیار بیشتر است و ترویج این آموزه به عهده آموزش سلامت است.
دکتر برجوئی‌فرد اضافه کرد: امروزه مهم‌ترین شاخص حوزه بهداشت، افزایش جمعیت است؛ و بخش بزرگی از این کار در تخصص کارشناسان آموزش سلامت برای آگاه‌سازی جامعه است.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: کارشناسان آموزش سلامت باید مخاطب خود را اقناع کنند که گرچه فرزند آوری هزینه دارد ولی هزینه‌های جمعیت سالمند به‌مراتب از فرزند آوری بیشتر است.
دکتر برجوئی‌فرد بابیان اینکه ظرفیتی که آموزش سلامت برای آگاه‌سازی جامعه دارد تقریباً در هیچ نهادِ دیگری نیست افزود: به‌عنوان‌مثال شاید کمتر کسی در سازمان‌ها مانند یک بهورز بتواند روی فرهنگِ خانواده‌ها اثرگذار باشد.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: درگذشته در بحث کنترل جمعیت آموزش نقش مهمی داشت و امروزه نیز باید جلودار تبلیغ و ترویج مزایای افزایش جمعیت باشد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سرپرست.معاونت.بهداشت     دکتر.برجوئی.فرد     فضای.مجازی     آموزش.سلامت     ارتقای.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >