فرماندار شهرستان دشتستان:
برای جوان ماندن جمعیت نگرش فرزند کمتر، زندگی بهتر در اذهان مردم باید تغییرکند

1 تير 1401
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: برای جوان ماندن جمعیت نگرش فرزند کمتر، زندگی بهتر در اذهان مردم باید تغییرکند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، دکتر احمد بنافی در اولین جلسه تشکیل قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت افزود: متاسفانه نرخ جمعیت کنونی کشور حاصل سه دهه سیاست‌های اشتباه سازمان‌هایی بینالمللی است که در آن مقطع کشور جمهوری اسلامی را به عنوان یک کشور پیشرو تشویق کردند و امروز ما باید خسارات آن سیاست‌ها را بپردازیم.
دکتر بنافی تصریح کرد: در طی سه دهه نرخ باروری روند کاهشی در کشور طی کرده است و از دهه شصت که نرخ تولد ۳ بود که الان به زیر یک رسیده است و این فاجعه است؛ نرخ باروری کم است و باید توجه ویژه به آن شده و فکری عاجل شود و نرخ ناباروری نیز در کشور 1.6 می‌باشد ولی خوشبختانه در شهرستان دشتستان این نرخ بیشتر است.
بنافی همچنین بیان کرد: میانگین سن جمعیتی ما از سن 20 سال در دهه 30 به ۳۵ سن سال در حال حاضر رسیده است که این مناسب کشور ما نیست و سال‌های آینده دچار جامعه‌ای پیر می‌شویم و به‌جای احداث نوسازی مدرسه باید به فکر احداث مراکز مراقبت از سالمندان باشیم.
وی بیان داشت: فضای ادراکی که بر ذهن مردم مبنی بر فرزند کمتر زندگی بهتر هم وجود دارد و حاکم است، باید تغییر کند و همه مردانه به میدان بیاییم و با به کار گرفتن همه ابزارها، این مهم را تغییر دهیم.
بنافی تاکید کرد: تبلیغات خود را باید آغاز کنیم و شعار ایران باید جوان بماند را در ادارات و شهرداری‌ها و سطح شهر برای مردم نمایش دهیم؛ همچنین بنرهایی هم طراحی شود که ضمن قرار گرفتن در اختیار ادارات در فضای مجازی و بین بسیج نیز برای نشر، پخش شود.
وی افزود: دبیر قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت دشتستان باید دستگاه‌های اجرایی مرتبط را که گفتمان سازی می‌کنند، توجیه کرده و گفتمان سازی را پیش ببرند و افزود: کلیپ‌هایی با محتوای ایجابی و ایضاً تبلیغی، کمک گرفتن از رسانه‌ها و فعالین مجازی، استفاده از ظرفیت بزرگان قوم و عشایر را دبیر قرارگاه برنامه‌ریزی کند.
بنافی همچنین گفت: ائمه جمعه باید در سخنرانی‌های خود بحث تعالی سلامت و جوانی جمعیت را در اولویت خود قرار دهند و در این زمینه به‌صورت مستمر صحبت نمایند.
فرماندار شهرستان دشتستان افزود: دبیر قرارگاه، بانک‌هایی را که همکاری نمی‌کنند، شناسایی و آن‌ها را توجیه کند و بانک‌هایی را که همراهی می‌کنند، تشویق نمایند؛ همچنین، دستگاه‌ها و اعضای قرارگاه، موانع را شناسایی کرده و پیشنهاد‌ها خود را در جلسه قرارگاه بعدی ارائه نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرماندار.دشتستان     قرارگاه.جوانی.جمعیت     دکتر.احمد.بنافی    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >