معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
حساس سازی مراکز دولتی و خصوصی برای کنترل بیماری اسهال ضروری است

21 تير 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: حساس سازی مراکز دولتی و خصوصی و گزارش دهی به‌موقع در خصوص کنترل بیماری اسهال مهم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، فاطمه آهو خوش در کمیته التور در شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت:آمادگی واحدهای بهداشتی و درمانی جهت پیشگیری و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا خصوصاً التور و بهبود ارتباطات درون بخشی و بین بخشی و قوی‌تر شدن سیستم مراقبتی جهت مقابله با این بیماری لازم و ضروری است.
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز اظهار داشت: ارائه گزارشی از عملکرد واحد بیماری‌های واگیر در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا با اولویت التور در سال 1400 و سه‌ماهه اول 1401 از جمله اهداف برگزاری کمیته التور بوده است.
محمد کرد اضافه کرد: ارائه شاخص‌ها و آمار طغیان‌ها، تعداد و درصد نمونه‌برداری موارد اسهالی در بیمارستان‌ها و خارج بیمارستان در سال 1400 و سه‌ماهه اول 1401، برنامه‌ریزی به‌منظور کنترل و پیشگیری از بیماری‌های منتقله از آب و غذا با اولویت التور و دستیابی به اهداف مورد انتظار در سال 1401 و حساس سازی بخش‌های دولتی و خصوصی در تعامل بیشتر جهت گزارش بیماری‌های منتقله از آب و غذا به‌ویژه موارد اسهالی و ارجاع جهت نمونه‌برداری از دیگر اهداف برگزاری کمیته التور بوده است.
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: آموزش مردم درباره استفاده از غذا و آب سالم و همچنین اهمیت شست و شوی دست‌ها و رعایت بهداشت عمومی و تقویت و تشدید بازرسی بهداشت محیطی بر اماکن تهیه و توزیع و روش آب مواد غذایی نیز از دیگر اهداف برگزاری کمیته التور شهرستان بوده است.
با توجه اهمیت بیماری‌های منتقله از آب و غذا به‌ویژه افزایش موارد اسهالی در کشور کمیته درون بخشی التور و بیماری‌های منتقله از آب و غذا با هدف آمادگی هر چه بیشتر در برابر طغیان این گونه بیماری‌ها، در محل سالن کنفرانس شبکه بهداشت با حضور معاون بهداشتی، مسئول و کارشناس بیماری‌های واگیر، مسئولین واحدهای بهداشت محیط و حرفه‌ای، سلامت خانواده، آموزش سلامت، بهداشت مدارس، امور دارویی، آزمایشگاه و سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان برگزار شد.
در این نشست انتظارات از واحدهای مختلف در جهت پیشبرد برنامه بیان شد و شرکت‌کنندگان در جلسه نظرات خود را در زمینه تقویت برنامه مراقبت التور بیان کردند.

انتهای پیام/ م. س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کمیته.التور     معاون.بهداشتی     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   21 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >