رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب، در پیشگیری از انتقال هاری ضروری است/ لزوم انتقال آب سالم به روستاهای فاقد شبکه آب‌رسانی جهت پیشگیری از وبا

25 تير 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب در پیشگیری از هاری ضروری است.

جاسم زارعی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه افزود: متأسفانه سگ‌های بلاصاحب و بی‌سرپناه عاملی برای ترس شهروندان، حیوان گزیدگی و انتقال هاری هستند.
زارعی اذعان داشت: به‌منظور کنترل جمعیت این حیوانات و پیشگیری از انتقال بیماری هاری و سایر بیماری منتقله بین حیوان و انسان، تشکیل منظم جلسات کارگروه کنترل جمعیت حیوانات بی‌سرپناه و ناقل بیماری‌های منتقله به انسان ضروری است.
وی بر فعال‌سازی این کارگروه به دبیری شهرداری و برگزاری منظم جلسات کاربردی با استفاده از ظرفیت بالای صنعت، هر ۴۵ روز یک‌بار برای ساماندهی سگ‌ها و حیوانات بی‌سرپناه تأکید کرد.
انتقال آب سالم به روستاهای فاقد شبکه آب‌رسانی لازمه پیشگیری از وبا
دبیرشورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه با اشاره به شیوع وبا در برخی نقاط کشور به دلیل مصرف آب‌های آلوده بر لزوم اطمینان از سالم بودن هرگونه آب مصرفی یادآور شد و گفت: ارائه راهکار مناسب در رساندن آب سالم به روستاهای صعب‌العبور و یا اتصال آن‌ها به شبکه آب‌رسانی تحت نظارت اداره آب و فاضلاب و بهداشت شهرستان مانع از شیوع وبا و دیگر بیماری‌های انگلی منتقله از طریق آب خواهد بود.
زارعی ضمن تشکر از سرهنگ خواجه فرمانده انتظامی و پلیس امنیت شهرستان عسلویه در راستای حمایت قاطع از شبکه بهداشت و درمان در انجام مأموریت‌های نظارتی تضمین‌کننده سلامت و امنیت غذایی و بازدید از شرکت‌هایی که مانع ورود کارشناسان (به‌منظور بررسی علل بروز مسمومیت کارکنان و کارگران صنعت) بر لزوم حضور مدیران عامل و یا نمایندگان تام‌الاختیار صنعت دارای قدرت تصمیم‌گیری در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی تأکید کرد و از عدم اجرای مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی به‌شدت انتقاد کرد.
انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه     شورای.سلامت     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   25 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >