معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هشدار داد:
افزایش موارد بستری کودکان در بیمارستان‌های استان/ بستری بیش از ۵۴ کودک در روزهای اخیر

4 امرداد 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به افزایش تعداد کودکان بستری در بیمارستان‌های استان هشدار داد.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد گفت: با توجه به قرارگیری در فصل گرما معمولا عفونت‌های ویروسی با علامت‌های گوارشی و تنفسی شیوع پیدا می‌کند اما هم‌زمانی آن با پیک هفتم کرونا باعث شده دغدغه خانواده‌ها بیش‌ازپیش افزایش یابد.
 وی تصریح کرد: متاسفانه هم موارد مثبت کرونا و هم موارد ویروسی اسهالی و کمبود آب در کودکان و نوزادان زیر ۲ سال شایع شده که با علامت‌هایی نظیر تب و اسهال همراه است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و گرمایی که در استان وجود دارد باید نکاتی در خصوص پیشگیری از کم‌آبی بدن کودکان در نظر گرفته شود تا نیاز به بستری کودکان کاهش یابد.
دکتر برجوئی‌فرد تاکید کرد: اگر کودک دچار اسهال و استفراغ شد مراجعه‌ی به‌موقع به پزشک بسیار کمک‌کننده بوده و والدین بایستی به توصیه‌های پزشکان به‌دقت توجه کنند.
بستری بیش از ۵۴ کودک در روزهای اخیر در دو مرکز درمانی استان
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در روزهای گذشته و با توجه به تداخل فصل گرما و موج هفتم کرونا، تنها بستری‌های کودکان در ۲ مرکز درمانی مرکز استان (سلمان فارسی و بیمارستان خلیج‌فارس) به بیش از ۵۴ نفر رسیده که زنگ خطری بر افزایش آمار کرونا در کودکان و نوزادان است.
وی تصریح کرد: برخلاف سال‌های گذشته که کرونا جان بزرگ‌سالان را تهدید می‌کرد سویه‌های جدید، کودکان و نوزادان را هدف قرار داده که با توجه به ضعف سیستم ایمنی در آنان بسیار خطرناک است.
با توجه به گرمای زیاد هوا از بردن کودکان به بیرون از منزل خودداری کنید
دکتر برجوئی‌فرد گفت: با توجه به گرمای زیاد هوا از بردن کودکان به بیرون از منزل خودداری کرده همچنین بردن کودکان در فضاهایی مانند بازار و اجتماعاتی که ممکن است ارتباطات تنفسی و گوارشی زیاد باشد بسیار خطرناک است زیرا سیستم ایمنی آنان ضعیف بوده و به‌صورت شدیدتری به بیماری مبتلا می‌شوند.
وی تاکید کرد: با شیوع کرونا و بیمار‌های شایع فصل تابستان والدین باید زمان مسافرت‌ها را کوتاه کرده و از رفتن به مسافرت‌های غیرضروری اجتناب کنند.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بستری.کودکان     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     کرونا        

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >