معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تداوم نظارت، کنترل و مقابله با شیوع کرونا در بنادر بازرگانی و مسافربری توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

8 امرداد 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گفت: نظارت، کنترل و مقابله با شیوع کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر قاسم برجویی افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترل لازم هم‌راستا با سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و آموزش پزشکی از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرای این مجموعه به‌منظور مقابله با کرونا در بنادر استان بوشهر است.
وی مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی را جهت پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا در بنادر استان در طی سال 1401 اظهار داشت: توسعه همکاری‌های مشترک با اداره بنادر و کشتیرانی از طریق تدوین تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین و استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر به‌منظور مدیریت مقابله با ویروس کرونا و همچنین بیماری‌های عفونی شایع، نوظهور و باز پدید در بندر و روی کشتی در دستور کار قرار دارد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: کنترل وضعیت سلامت خدمه کشتی در مبادی ورودی و لنگرگاه‌ها و قبل از ورود به بندر و همچنین صدور مجوز پهلوگیری کشتی‌ها در اسکله‌ها پس از صدور تائید سلامت خدمه کشتی توسط مأموران پایگاه مراقبت مرزی دریایی مرکز بهداشت مستقر در محوطه اداره بندر انجام می‌گردد.
مهندس حمید حبیبی نیا افزود: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر دارای 2 پایگاه مراقبت مرزی دریایی در شهر بوشهر و خارگ است که مراقبت‌های اولیه و شناسایی افراد ناقل بیماری در پایگاه‌های مراقبت مرزی انجام‌شده و امکانات لازم جهت تشخیص سریع کرونا در اختیار آن‌ها گذاشته شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در ادامه از همکاری و تعامل بسیار خوب مدیرکل بنادر و کشتیرانی دکتر شکیب نسب و مهندس علیپور مسئول HSE با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت در جهت اجرای مقررات بهداشتی بین‌المللی IHR تشکر کرد و گفت: امیدواریم با امضاء تفاهم‌نامه همکاری بتوانیم با ارائه آموزش‌های لازم در جهت تأمین سلامت جامعه با توجه به شیوع بیماری‌های مختلف در جهان از قبیل آبله میمونی و کرونا و رعایت دستورالعمل‌ها قدم اساسی برداریم.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برج.ئی‌فرد     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     گمرک        

تاریخ بروز رسانی:   8 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >