اعزام 6 کاروان پزشکی به مراسم اربعین حسینی / وجود روحیه انقلابی و تفکر جهادی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی

19 شهريور 1401
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد 6 کاروان پزشکی برای 6 موکب از 94 موکب استان بوشهر به کربلای معلی اعزام شد.

دکتر حسن ملکی‌زاده در حاشیه مراسم بدرقه کاروان پزشکی به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، اضافه کرد: با فرماندهی سپاه امام صادق (ع) و در قالب بسیج جامعه پزشکی 6 کاروان درمانی شامل 116 نفر با ترکیبی از 31 پزشک و 85 پرستار و بهیار به همراه دارو و تجهیزات پزشکی برای استقرار در مسیر کربلا به نجف و در شهر کربلا، اعزام شدند.
وی افزود: پیش از این نیز 4 ناوگان آمبولانس به همراه 6 تکنسین اورژانس برای ارایه خدمت به زائران اعزام شده‌بودند.
دکتر ملکی‌زاده با اشاره به کاروان دانشجویی، اظهار داشت: ما توانستیم زمینه را فراهم کنیم تا 100 نفر از  دانشجویان در قالب کاروان دانشجویی برای شرکت در راهپیمایی اربعین به کربلا سفر کنند.

وجود روحیه انقلابی و تفکر جهادی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) گفت: حضور کاروان درمانی در اربعین حسینی نشان از روحیه انقلابی و تفکر جهادی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و بسیج جامعه پزشکی است.
سرهنگ علی غضنفری با اشاره به استقبال چشمگیر پزشکان و کادر درمانی برای مراسم اربعین، اظهار داشت: روحیه و نشاطی که در مجموعه کادر درمانی استان بوشهر وجود مایه خیر و برکت است.
وی تصریح کرد: این عزیزان با علم بر شرایط آب و هوایی حال حاضر و منطقه ترجیح دادند به این سفر و راهپیمایی اربعین حسینی برای ارایه خدمت به زائران بروند و در این حرکت عظیم سهمی داشته باشند.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر نیز گفت: امسال بعد از توقفی که به دلیل بیماری کرونا ایجاد شده بود مجددا حوزه سلامت استان و بسیج جامعه پزشکی در راهپیمایی عظیم اربعین در کنار زائران اباعبدالله الحسین حضور خواهند داشت.
دکتر مرادعلی فولادوند اضافه کرد: برخلاف سال‌های گذشته که ما امکاناتمان را در یک مرکز درمانی در عمود 736 مستفر می‌کردیم، امسال 6 درمانگاه در مسیر نجف تا کربلا و درشهر کربلا ارایه خدمت خواهند کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: همکاران حوزه سلامت با حمایت و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و سایر موسسات درمانی مانند هلال احمر، سازمان تأمین اجتماعی، بیمارستان قائم و بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) پایگاه هوایی، با حمایت و کمک داروخانه‌‌ها و شرکت‌های دارویی توانستند 6 موکب درمانی را راه‌اندازی کنند.
وی افزود: امسال امکانات و تجهیزات به همراه استقبال بسیار خوب و گسترده همکاران پزشک، پرستار و بهیار به اندازه‌ای شد که بتوانیم بیش از یک درمانگاه در مراسم عظیم اربعین حسینی داشته باشیم.
مراسم بدرقه کاروان پزشکی استان بوشهر با حضور سرپرست دانشگاه، فرماندهی سپاه امام صادق (ع)، مشاور اجرایی سرپرست دانشگاه، اعضای هیأت رییسه، بسیج جامعه پزشکی و جمعی از رؤسای بیمارستان‌های بوشهر انجام شد.

انتهای پیام / س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اعزام.کاروان.پزشکی     کربلا     مراسم.اربعین     دانشگاه.علوم.پزشکی     بسیج.جامعه.پزشکی     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    
دکتر.مرادعلی.فولادوند     سرهنگ.علی.غضنفری    

تاریخ بروز رسانی:   19 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >