رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛
ارتقا نظام مراقبت بیماری التور در شهرستان گناوه یک ضرورت انکار ناپذیر است

6 مهر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در کمیته بیماری‌های منتقله از آب و غذا گفت: با توجه به شیوع بالای بیماری‌های واگیر دار به خصوص بیماری‌های اسهالی در این فصل سال، ارتقا نظام مراقبت بیماری التور در شهرستان گناوه یک ضرورت انکار ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه که با حضور مسئولین مراکز درمانی و آزمایشگاه‌های بخش خصوصی و دولتی برگزار شد دکتر عصمت حیدری ضمن تاکید بر شاخص‌های مهم بیماریابی و اجرای نظام سندرمیک بیماری، خواستار آمادگی مراکز درمانی خصوصـی و دولتی با رویکرد ایجاد حساسیت بیشتر در مجموعه تحت پوشش خود و همکاری و تعامل برنامه ریزی شده و نظام مند با مرکز بهداشت شهرستان، جهت پیشگیری و کنترل بیماری التور شد.
 وی عنوان داشت: با توجه به همزمانی بازگشایی مدارس به صورت حضوری و شیوع بالای بیماری‌های واگیر، گزارش دهی منظم بیماری‌هاي واگیر دار به خصوص بیماری‌های اسهالی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در این جلسه با توجه به پایین بودن وضعیت شاخص‌های گزارش دهی و نمونه گیري التور در شش ماهه اول سال 1401 ، مسـئول واحد بیماریهاي واگیردار مرکز بهداشت شهرستان گناوه خواستار افزایش سهم مراکز درمانی خصوصی و درمانگاه تامین اجتماعی بوسیله برنامه ریزی و همکاری بیشتر با مرکز بهداشت شهرستان در ارتقا شاخص‌های مذکور شد.
انتهای پیام/ر.د-3080

                                                    آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کمیته.التور     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >