جهاد پزشکان جهادی استان بوشهر در مناطق محروم/ بیمارستان صحرایی در زیارت ساحلی شهرستان دشتی بر پا شد/ گزارش تصویری

6 مهر 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: بیمارستان صحرایی با حضور پزشکان متخصص و کادرمان در مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) زیارت ساحلی شهرستان دشتی برپا شد.

دکتر حسن ملکی زاده در حاشیه برپایی بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: این بیمارستان صحرایی با بخش‌های مختلف تخصصی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۶ و ۷ مهرماه به مدت ۲ روز در مرکز خدمات جامع سلامت امام رضا (ع) زیارت ساحلی شهرستان دشتی فعال است.
وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: این بیمارستان به مدت دور روز برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم شریف دهستان کبگان و به مناسبت هفته دفاع مقدس بر پا شده است.
دکتر ملکی زاده اضافه کرد: در روز اول پزشکان بسیجی در تخصص‌های زنان، اطفال، فیزیوتراپی، ارتوپدی و چشم پزشکی با حضور در بیمارستان تخصصی صحرایی خدمات موردنیاز را به‌صورت رایگان به اهالی منطقه ارائه داده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با بیان اینکه خدمات تخصصی مختلف و متناسب با نیاز مردم در این بیمارستان ارائه می‌شود، گفت: علاوه بر ارائه خدمات تخصصی پزشکی، خدمات مامایی، پرستاری، دارویی و مشاوره تغذیه و روان‌شناس بالینی نیز رایگان به متقاضیان ارائه می‌شود.
وی برپایی بیمارستان صحرایی را در امتداد رشادت‌ها و ایثارگری کادر بهداشت و درمان در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: کادر بهداشت و درمان همواره در خدمت به مردم و برای سربلندی این نظام تلاش و کوشش فراوانی داشته‌اند و در ایام شیوع ویروس کرونا از خود گذشتگی آن‌ها در اذهان مردم ماندگار خواهد بود.
دکتر ملکی زاده با بیان اینکه در روز اول حدود ۳۵۰ بیمار ویزیت شده‌اند که تعداد زیادی از آنها کاندیدای عمل جراحی شده‌اند اضافه کرد: اگر نیاز به خدمات بستری و تخصصی بیشتر برای مراجعه‌کنندگان باشد آنان به بیمارستان دولتی مرکز استان ارجاع داده می‌شوند و بیمارانی که نیاز به پیگیری نیز داشته باشند کارهای آن‌ها در فرصت مناسب انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: این‌گونه خدمات اگرچه مشکلات مردم را به‌صورت ریشه‌ای نمی‌تواند حل کند ولی حضور جهادی متخصصین در بین مردم و مناطق محروم بیانگر این است که همیشه بین شما مردم عزیز هستیم و در ارائه خدمات کوتاهی نخواهیم کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این امید است که با کارهایی که در حوزه سلامت انجام می‌شود بتوانیم خدمات سلامت با کیفیت بالاتری به مردم شریف استان بوشهر ارائه دهیم.انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    رئیس.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     بسیج.جامعه.پزشکی.استان.بوشهر     دکتر.حسن.ملکی.زاده     دکتر.قاسم.برجوئی.فرد     شبکه.بهداشت.و.درمان.دشتی    
دهستان.کبگان     زیارت.ساحلی     هفته.دفاع.مقدس    

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >