آغاز طرح ارتقای سواد سلامت روان مردم در دشتستان/جمع‌کردن اطلاعات آسیب‌های مرتبط با روان توسط سازمان‌ها راهگشاست

20 مهر 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طرح استانی ارتقای سواد سلامت روان مردم از شهرستان دشتستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشستی که در فرمانداری دشتستان با حضور سازمان‌های مسئول در این طرح برگزار شد افزود: متأسفانه اطلاعات مربوط به ارتقاء سلامت روان و افزایش دانش مردم در خصوص وضعیت سلامت روان در سازمان‌های مربوط مرتبط نیستند و موازی کارهای زیادی صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: بر همین اساس، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری اداره کل بهزیستی و اداره کار رفته و تعاون اجتماعی، کمیته امداد و معاونت اجتماعی سپاه طرحی برای ارتقا و بهبود سلامت استان طرح‌ریزی کردند که از شهرستان دشتستان آغاز شد.
دکتر برجوئی‌فرد گفت: در این راه استفاده از کسانی که خود قبلاً درگیر افسردگی و یا سایر بیماری‌های اعصاب و روان، می‌تواند بسیار کارگشا باشد.
مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت:‌ موضع سلامت روان فقط به دانشگاه علوم پزشکی ارتباط ندارد و تمامی سازمان‌ها باید وظیفه خود را در این مسیر انجام بدهند.
دکتر فاطمه اکبری زاده افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای عدالت در دسترسی به خدمات سلامت روان، از سال‌ها پیش در مراکز خدمات جامع سلامت خود روان‌شناس مستقر کرده است.
وی افزود: هر فردی که دچار اختلال روانی می‌شود، افراد خانواده نیز دچار مشکلاتی می‌شوند.
دکتر اکبری زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم با آغاز و اجرای این طرح بتوانیم شاخص‌های سلامت روان جامعه را نسبت به گذشته ارتقاء داده و امید به زندگی را افزایش و از عواقبی همچون خودکشی جلوگیری کنیم.
با اجرای این طرح از ظرفیت‌های سازمان‌های مرتبط استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     دکتر.فاطمه.اکبری‌زاده     معاونت.بهداشت     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   20 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >