کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سبک زندگی تعیین‌کننده میزان سلامتی جسم و روان افراد است

25 مهر 1401
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: سبک زندگی تعیین‌کننده میزان سلامت جسم و روان افراد است.

امید کازرونیان در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: هرسال از ۱۸ الی ۲۴ مهرماه بنام هفته سلامت روان نام‌گذاری شده است و این مناسبت به‌منظور یادآوری از سیستم روانی انسان‌ها و اهمیت توجه به امور روان دلالت دارد.
کازرونیان با تأکید بر این اینکه سلامت جسم و روان هردو مکمل یکدیگرند، بیان کرد: مشاهده و درک مشکلات جسمی راحت و ملموس‌تر است ولی مشکلات روان پیچیده‌تر و افراد نسبت به آن آگاهی کمتری دارند و جسم و روان از هم تأثیرپذیرند و برای داشتن سلامت روان باید از جسم نیز مراقبت کرد.
وی همچنین اظهار کرد: سبک زندگی، باورها و فعالیت‌های عادی و معمول روزانه است که افراد آن‌ها را در زندگی خود به‌طور خودکار پذیرفته‌اند. به‌طوری‌که این فعالیت روی سلامت افراد تأثیر می‌گذارند.
کازرونیان تصریح کرد: دانش زندگی کردن یا سبک زندگی تعیین‌کننده میزان سلامتی جسم و روان افراد است و برای اینکه بتوانیم کیفیت زندگی خود را بهتر کنیم باید به‌صورت مداوم در حال کسب این دانش باشیم و مجموعه آموزشی مهارت‌های زندگی اکثر نیازهای سلامت روان افراد را می‌تواند برآورده کند.
 کازرونیان با بیان عوامل سبک زندگی سالم گفت: داشتن رژیم غذایی مناسب، فعالیت‌های بدنی و ورزش، خواب کافی، ارتباطات بین فردی، مهارت‌های مدیریت استرس، اوقات فراغت، پرهیز از مصرف الکل و مواد مخدر، ارتباط با خدا و خدمت به دیگران؛ مجموعه عواملی هستند که می‌توانند سلامت جسمی و روانی افراد را ارتقا داده و زمینه سلامت جامعه را فراهم آورد.
کازرونیان تصریح کرد: با فراگیری مهارت‌های زندگی، سبک زندگی فرد تغییر می‌کند و فرد به نقاط قوت خود که باعث می‌شود به ارزش‌های وجودی خود پی ببرد، آشنا می‌شود و همچنین بالا رفتن عزت‌نفس و احساس کفایت را می‌تواند در پی داشته باشد.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان به مردم توصیه کرد: افراد ۶ تا ۵۹ سال برای فراگیری مهارت‌های زندگی می‌توانند به روانشناسان مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دشتستان مراجعه نمایند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سلامت.روان     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     امید.کازرونیان     سبک.زندگی.سالم    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >