رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
ورزش نقش بسزایی در سلامت روحی و روانی کارکنان دولت دارد /گزارش تصویری

27 مهر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در همایش پیاده‌روی که به مناسبت هفته تربیت‌بدنی و ورزش و مناسبت‌های بهداشتی مهرماه برگزار شد، گفت: ورزش نقش بسزایی در سلامت روحی و روانی کارکنان دولت دارد.

ماریا خویشدوست افزود: اغلب کارمندان در یک روز، یک‌سوم از وقت خود را در محیط کار سپری می‌کنند، برای همین داشتن تحرک و ورزش برای کارمندان پشت‌میزنشین بسیار ضروری است.
خویشدوست تصریح کرد: هفته ملی تربیت‌بدنی، به ما یادآوری می‌کند که ما باید نگاه ویژه‌ای به ورزش و سلامتی خود داشته باشیم، چون متأسفانه بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت، فشارخون، بیماری‌های قلبی و عروقی با کم‌تحرکی ارتباط دارند.
وی بابیان اینکه، ورزش نقش بسزایی در سلامت روحی و روانی کارکنان دولت دارد، تأکید کرد: هرگونه غفلت و بی‌توجهی نسبت به فعالیت بدنی مناسب، فرسودگی منابع انسانی و به دنبال آن کاهش کار آیی آنان را به دنبال خواهد داشت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در برنامه خود مراقبتی سازمانی که از ابتدای سال جاری در ادارات شهرستان اجرا شده است، یکی از مشکلات مهم سازمان‌ها (کارکنان ادارات) کم‌تحرکی اعلام‌شده است که طبق این برنامه باید مدیران ادارات باهدف ارتقاء سطح سلامت کارکنان برای رفع این مشکل برنامه عملیاتی بنویسند و از تمام پتانسیل و ظرفیت خود برای رفع این مشکل استفاده نمایند.
 همایش پیاده‌روی سلامت در آغاز هفته تربیت‌بدنی و ورزش باهمت مرکز بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری و مشارکت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، نیروی فراجا، اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان از ابتدای جاده سلامت تا بوستان والفجر برازجان برگزار شد و در پایان با تلاوت دعای زیارت عاشورا و صرف صبحانه سالم؛ جوایزی به‌قیدقرعه و رسم یادبود به شرکت‌کنندگان اهدا گردید.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
پیاده.روی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >