از ابتدای سال تاکنون؛
۳۷۹۸ بیمار از خدمات بخش ام.آر.ای بیمارستان شهید گنجی برازجان بهره‌مند شده‌اند

1 آبان 1401
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ هزار و ۷۹۸ بیمار از خدمات بخش ام.آر.ای بیمارستان شهید گنجی برازجان بهره‌مند شده‌اند.

دکتر امین آزاد فر اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۳ هزار و ۷۹۸ نفر از مردم و بیماران در دو بخش سرپایی و بستری از خدمات تشخیصی - تخصصی‌ام آر ای بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان برخوردار شده‌اند.
وی تصریح کرد: از این تعداد، ۳ هزار و ۲۹۱ نفر به‌صورت بیمار سرپایی و ۵۰۷ نفر هم به‌عنوان بیمار بستری در بخش‌های مختلف بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان یا سایر بیمارستان‌های اطراف شهرستان از خدمات بخش ام.آر.ای این بیمارستان استفاده کرده‌اند.
دکتر آزاد فر ضمن تأکید بر مهم و مؤثر بودن ام.آر.ای در امر تشخیص و درمان بیماران افزود: روزانه به‌طور تقریبی بین ۳۰ تا ۴۰ ام.آر.ای انجام می‌گیرد که بعضاً یک بیمار ممکن است برحسب تشخیص پزشک معالج، نیاز به انجام سه یا چهار ام.آر.ای از قسمت‌های مختلف بدن را داشته باشد و آمار ارائه شده بالا شامل تعداد افرادی که خدمت دریافت کرده‌اند نه تعداد ام.آر.ای ‌انجام شده است، لذا این آمار برای ام.آر.ای انجام شده بسیار بالاتر خواهد بود.
وی ایجاد رضایت بیماران و همراهان بیمار را از ابتدای راه‌اندازی این بخش در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان برای مجموعه مدیریتی بیمارستان مهم خواند و افزود: بیماران بستری در بیمارستان شهید گنجی برای دریافت خدمات تشخیصی ام.آر.ای نیازی به اعزام به بخش خصوصی شهرستان و یا مرکز استان نداشته و این خدمت مهم را بدون مشکلات اعزام بیمار و جابجایی‌های که بعضاً ممکن بود حتی به بیمار آسیب هم برساند، دریافت می‌کنند.
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در خصوص ساعات کاری ام.آر.ای بیمارستان نیز افزود: بخش ام.آر.ای بیمارستان شهید گنجی به‌صورت دو شیفت صبح و عصر از ساعت ۷ صبح لغایت 19:۳۰ به ‌غیر از روزهای تعطیلات رسمی مشغول ارائه خدمات به بیماران عزیز است.
دکتر آزاد فر ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌ها و زحمات پزشکان و پرسنل شاغل در بخش ام.آر.ای بیمارستان ابراز داشت: خوشبختانه بخش ام.آر.ای بیمارستان شهید گنجی برازجان از پرسنل و پزشکان خوب و باکیفیتی برخوردار است و شامل چهار پزشک متخصص رادیولوژی جهت انجام گزارش‌های تشخیصی – تخصصی ام.آر.ای گرفته شده از بیماران، پنج نفر پرسنل کارشناس رادیولوژِی جهت انجام ام.آر.ای و دو نفر منشی و تایپیست است.
وی همچنین در خصوص انواع ام.آر.ای‌هایی که در بخش ام.آر.ای بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان انجام می‌شود نیز اضافه داشت: خوشبختانه تمامی ام.آر.ای‌‌های موردنیاز بیماران از جمله مغز، مهره‌های گردن، پشتی و کمری، شانه، لگن استخوانی، لگن زنان، مفصل ران و مفصل استخوان خاجی، زانو، مچ پا، کف پای بیماران دیابتی، کبد و کیسه صفرا و همچنین گوش داخلی، چشم، عروق وریدی و شریانی، عروق شریانی و وریدی مغز و ام آر ای جنین و ... انجام می‌شود.
وی در ادامه به بیان آمار تفکیکی ماه‌های گذشته سال جاری پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای امسال (فروردین ۴۹۵)، (اردیبهشت ۴۷۱)، (خرداد ۵۵۸)، (تیر ۵۴۰)، (مرداد ۶۰۰)، (شهریور ۶۰۸) و مهرماه ۵۲۶ نفر خدمات تشخیصی ‌ام.آر.ای را دریافت کرده‌اند که مشخصاً نشان‌دهنده پیک کاری در ماه‌های مرداد و شهریور است.
 سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از همه مسئولین دانشگاهی و همچنین مسئولین شهرستانی بابت زحمات و حمایت‌های بی‌دریغ از بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان تشکر و قدردانی کرد و گفت: ادامه این حمایت‌ها برای ارائه خدمات درمانی مطلوب، باکیفیت و در خورشان و منزلت بیماران و مراجعین به بیمارستان شهید گنجی برازجان ضروری است.

انتهای پیام/ ب.ا- ۴۰۸۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهید.گنجی     ام.آر.آی     دکتر.امین.آزادفر    

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >