فرماندار شهرستان دشتستان:
هرگونه همایش و گردهمایی تا اطلاع ثانوی در شهرستان برگزار نمی‌گردد/ تمامی مراکز آموزشی ملزم به استفاده از ماسک می‌باشند

2 آبان 1401
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: هرگونه همایش و گردهمایی در سطح بزرگ تا کنترل کامل بحران بیماری‌های حاد تنفسی در شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

 احمد بنافی در نشست مقابله با بیماری‌های حاد تنفسی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه بهداشت و درمان و مراکز درمانی شهرستان که در خط مقدم مبارزه با این بیماری ایفای نقش می‌کنند، افزود: شرایط کنونی که در آن قرار داریم، شرایط ویژه‌ای است و به گفته متخصصین حوزه بهداشت و درمان، هم‌زمان با سه بیماری تنفسی، کووید ۱۹، سرماخوردگی و آنفلوانزا مواجه هستیم.
 وی تصریح کرد: باید بتوانیم با مدیریت و استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت‌هایی که در شهرستان داریم از این بحران و شرایط خاص بیماری‌های حاد تنفسی عبور کنیم.
بنافی تصریح کرد: بر اساس شواهد و آمارهای موجود در مراکز درمانی، بیشترین گروه سنی که دچار بیماری‌های حاد تنفسی شده‌اند، کودکان یا همان دانش‌آموزان هستند.
 وی بیان کرد: باید اصول کنترل و پیشگیری را از سطح مدارس شروع کنیم و سطح تماس دانش‌آموز بیمار را با سایر هم‌کلاسی‌هایش کمتر کنیم.
 فرماندار دشتستان گفت: روسای ادارات آموزش‌وپرورش و مدیران مدارس طی ابلاغی که توسط فرمانداری به آن‌ها ارسال می‌شود، با اقناع والدین از ورود دانش‌آموزان بیمار بدون در نظر گرفتن گواهی پزشک تا ۷ روز (بهبودی کامل) به مدارس جلوگیری نمایند و مدیران مدارس باید بر این روند نظارت جدی داشته باشند.
بنافی همچنین اظهار کرد: ارزیابی بهداشتی از مدارس طبق چک‌لیست وزارت بهداشت از مدارس شهرستان توسط شبکه بهداشت و درمان در حال اجرا است و نتایج این ارزیابی‌های بهداشتی می‌بایست روزانه به معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ارسال شود و همه مدیران مدارس ملزم به پیگیری تا مطلوب شدن وضعیت کنونی می‌باشند.
وی همچنین تأکید کرد: استفاده از ماسک در تمامی مراکز آموزشی، اعم از مدارس و دانشگاه‌ها الزامی است، روسای آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها باید بر این روند نظارت جدی داشته باشند و دانشجویان خوابگاهی که درگیر این بیماری تنفسی می‌شوند باید به مدت ۷ روز جداسازی شوند.
بنافی تصریح کرد: با توجه به شیوع بیماری‌های تنفسی هرگونه تجمعات، گردهمایی و همایش در سطح بزرگ که می‌تواند باعث تکثیر و شیوع بیشتر این بیماری شود در مراکز آموزشی، فرهنگی و ورزشی تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
وی همچنین تأکید کرد: بخشداران و مدیران اجرایی شهرستان این مهم جدی را جدی بگیرند و همچنین بر استفاده کارکنان مجموعه خود از ماسک نظارت داشته باشند.
بنافی بابیان اینکه هرگونه تغییر رفتار و ارتقاء آگاهی با کار فرهنگی انجام می‌شود، افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص استفاده گروه‌های سنی، بخصوص کودکان از واکسن کووید و آنفلوانزا یک پوستر اطلاع‌رسانی طراحی و ضمن انتشار در گروه‌های مجازی شهرستان در چندین بیلبورد در سطح شهر با همکاری شهرداری نصب نماید.
فرماندار دشتستان ضمن تشکر از تلاش‌های مراکز درمانی بخش دولتی و خصوصی در ارائه خدمات به مردم در ساعات مختلف شبانه‌روز در این ایام، گفت: مدیران درمانگاه‌های امام موسی کاظم (ع) و درمانگاه شبانه روی فرهنگیان تمامی ظرفیت‌ها و امکانات خود برای ارائه خدمات بیشتر و تخصصی به مردم شریف دشتستان استفاده نمایند و برای مرتفع کردن مشکلات کنونی خود با مدیران شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری نشست‌هایی برگزار کنند.
بنافی در خصوص کمبود سرم و دارو در داروخانه‌های شهرستان گفت: قبل از شیوع این بیماری با استانداری و معاونت غذا و دارو استان پیگیری‌های در این خصوص داشته‌ایم و با توجه به اینکه این کمبود دارو کشوری است، دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان دشتستان پیگیری‌های لازم و اقداماتی برای رفع این مشکل انجام داده‌اند.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     همایش     گردهمایی     فرماندار     احمد.بنافی     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   2 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >