رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
کمک به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب سالم‌سازی ذهن، قلب و روح می‌شود/ گزارش تصویری

3 آبان 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کمک به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب سالم‌سازی ذهن، قلب و روح انسان می‌شود.

دکتر حسن ملکی‌زاده در نشست با مسئولین امور ایثارگران مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اصلی‌ترین وظیفه و نگاه ما این است که در مسئولیت پذیری و خدمت جلودار باشیم.
وی تصریح کرد: همه در ترویج فرهنگ علوی و حسینی باید سهم خود را ادا کنیم. حق مردم و همکاران را ادا کرده، که پاسداشت خوبی و اخلاق شهدا همان عملکرد بهتر ما است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: امروزه در دنیا اهمیت و احترام کهنه سربازان و پاسداران خاک و کشور به حدی است که گاهی در برخی کشورهای غربی یک نفر حتی در جزئی‌ترین منطقه جنگی هم خدمت کرده باشد مورد تکریم قرار می‌گیرد.
دل در گرو فرهنگ شهدا داشتن، دل در گرو فرهنگ حسینی داشتن است
دکتر ملکی‌زاده تاکید کرد: دل در گرو فرهنگ شهدا داشتن، دل در گرو فرهنگ حسینی داشتن است، درست مانند تلاش برای سلامت جامعه و یا تلاش برای تهیه دارو درزمانی که کمبود دارو وجود دارد، این همان ارتقا فرهنگ حسینی در کمک به جامعه است.
وی اظهار داشت: وقتی با نگاه متعالی فرهنگ شهدا پیش برویم کار بهتر جلو رفته و بیشتر پیشرفت می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولین اصل صیانت در فرهنگ ایثار و شهادت احساس مسئولیت و خدمت به مردم بوده و این کار هم حسن فاعلی دارد و هم حسن فعلی.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید در روح و رفتار ما باشد
دکتر ملکی‌زاده با اشاره به اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید در روح و رفتار ما باشد افزود: زنده نگه‌داشتن مسیر امام حسین(ع) یعنی گرامی داشتن فرهنگ ایثار و شهادت، و مهم‌ترین مسئله رسیدن به هدف متعالی است که باید به آن دست یابیم.
وی بیان داشت: امروزه کارهای نو و جدید رهگشا بوده و گسترش این فرهنگ نیازمند اقدامات خلاقانه، نو و جدید است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: ما امروزه شاهدیم تربیت‌کنندگان صرفا پدر، مادر و معلم نیستند بلکه فضای مجازی در حال تربیت کودکان و نوجوانان ما است از این رو تنها راهکار همان ایجاد شیوه نوین و خلاق در گسترش این فرهنگ است.
انتهای پیام/ م.ف 1024
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     امور.ایثارگران     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     رئیس.دانشگاه        

تاریخ بروز رسانی:   3 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >