رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
شیوع آنفولانزا در شهرستان جم/ رعایت بهداشت فردی در اولویت اصلی مدارس باشد/ گزارش تصویری

4 آبان 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم از شیوع آنفولانزا در سطح شهرستان جم و به‌خصوص مدارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در حاشیه بازدید از مدارس شهرستان جم اظهار داشت: با شروع فصل سرما و بازگشایی مدارس، بیماری‌های ویروسی به‌خصوص سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش پیدا کرده است.
قاسمی با بیان اینکه در روزهای اخیر با افزایش قابل‌توجه تعداد موارد سرپایی آنفلوانزا در مراکز درمانی شهرستان به‌خصوص در میان دانش آموزان روبه‌رو بوده‌ایم افزود: در صورت عدم کنترل این وضعیت و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی، این موارد در هفته‌های آتی نیز تشدید می‌شود.
وی با تأکید بر این‌که افراد مشکوک به آنفلوانزا در خانه تحت مراقبت قرار گیرند، تأکید کرد: حضور دانش آموزان بیمار و مبتلا به آنفلوانزا در مدارس تنها منجر به گسترش بیماری و تهدید سلامتی سایر دانش آموزان و طولانی شدن درمان دانش‌آموز بیمار می‌شود.
قاسمی افزود: کودکان و دانش آموزان در این موج آنفلوانزا بیشتر درگیر هستند، ازاین‌رو لازم است تا فرزندان خود را پیش از هر چیزی تحت درمان خانگی با مایعات و استراحت مطلق قرار دهیم و در صورت تشدید وضعیت حتماً به نزدیک‌ترین محل درمانی مراجعه کنیم.
قاسمی در خصوص تفاوت بیماری آنفلوانزا با سایر بیماری‌های ویروسی، اظهار می‌کند: بیماری‌های آنفلوانزا، کرونا و سرماخوردگی از یک خانواده ویروسی بوده و شباهت بسیاری به هم دارند و از شایع‌ترین علائم آنفلوانزا نیز می‌توان به شکم‌درد، اسهال، درد عضلانی، تب، سرفه و ... اشاره کرد.
وی با بیان این‌که میزان استفاده از ماسک در شهرستان به ۲۰ درصد کاهش‌یافته است، گفت: توصیه اکید می‌شود که مردم به‌خصوص دانش آموزان حداقل در امکان سربسته از ماسک استفاده کنند و در کنار آن رعایت بهداشت فردی را در اولویت قرار دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم خاطرنشان کرد: در این روزها که تعداد افراد مبتلا به آنفلوانزا در میان ما افزایش‌یافته است، می‌توان با رعایت نکات ساده بهداشتی به‌راحتی از میان خطرات تهدیدکننده سلامتی عبور کنیم.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     آنفلوانزا     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   4 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >