سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان:
رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ارزان‌ترین و مؤثرترین راه پیشگیری از آنفلوانزا است

7 آبان 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون ارزان‌ترین و مؤثرترین راهکار برای پیشگیری از بیماری‌های ویروسی و عفونی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، مهندس محمود میر حاجی در حاشیه بازدید از مدارس ابتدایی دخترانه‌ ام‌‍‌البنین و پسرانه نجات الهی کنگان اظهار داشت: بهتر است به‌محض علامت‌دار شدن دانش‌آموز، والدین سه تا پنج روز از رفتن فرزند خود به مدرسه خودداری کنند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با اشاره به شیوع آنفلوانزای فصلی گفت: معمولاً آنفلوانزا با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در فصل پاییز بیشتر می‌شود.
مهندس میر حاجی گفت: استراحت در منزل و استفاده از مایعات گرم سبب سرعت بخشیدن به بهبود آنفلوانزا می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با اشاره به فعالیت و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: والدین و مسئولان مدارس از حضور دانش آموزان مبتلا به علائم بیماری آنفلوانزا در کلاس‌های درس ممانعت کنند.
وی راه‌های سرایت ویروس آنفلوانزا را از منابع مختلف اعلام کرد و گفت: این ویروس اغلب از طریق تماس با فرد آلوده به انسان سرایت می‌کند و افرادی که مبتلا به این ویروس می‌شوند هم در فرصت زمان کمتری می‌توانند آن را به دیگران انتقال دهند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تصریح کرد: برای اینکه دچار صدمات جانی و مالی جبران‌ناپذیر، ناشی از ابتلا به آنفلوانزا نشویم، واکسن آنفلوانزا به‌منظور افزایش ایمنی بدن در برابر این نوع ویروس‌ها تزریق شود.
مهندس میر حاجی با بیان اینکه دانش آموزان در مکان‌های عمومی و شلوغ حضور نداشته باشند و در صورت حضور در مکان‌های مسقف، حتماً از ماسک استفاده کنند گفت: دانش آموزان در هنگام عطسه و سرفه از دستمال‌کاغذی استفاده کرده و بعد از مصرف آن را در سطل زباله دربسته بیندازند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: ارزان‌ترین و مؤثرترین راهکار برای پیشگیری از بروز آنفلوانزا و سایر بیماری‌های ویروسی و عفونی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون زدن ماسک همانند دوران شیوع کووید ۱۹ و شستشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان به همراه معاون بهداشتی و کارشناس بهداشت محیط شبکه و کارشناس سلامت اداره آموزش‌وپرورش از مدارس ابتدایی دخترانه‌ ام‌البنین و پسرانه نجات الهی کنگان بازدید به عمل آمد.

انتهای پیام/ م. س ۳۰۷۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     آنفلوانزا     مهندس.محمود.میرحاجی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >