رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
باید برای پیشگیری از انتقال بیماری‌های حاد تنفسی زنجیره انتقال قطع شود

8 آبان 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: دانش‌آموزان با استفاده از ماسک و قرنطینه خانگی می‌توانند زنجیره انتقال بیماری‌های حاد تنفسی را قطع کنند.

ماریا خویشدوست در پایشی که در راستای نحوه کنترل و پیشگیری از بیماری‌های تنفسی در مدارس شهر برازجان حضور داشت، افزود: برای پیشگیری از انتشار بیماری‌های حاد تنفسی مانند آنفلوانزا، سرماخوردگی و کرونا ویروس همه دانش‌آموزان باید اصول بهداشتی را رعایت نمایند.
خویشدوست تصریح کرد: سرعت انتشار بیماری‌های تنفسی بخصوص در مکان‌های مانند مدارس و مراکز آموزشی قطعاً بالاتر است و اگر در مراکز آموزشی (مدارس و دانشگاه‌ها) استفاده از ماسک و همچنین قرنطینه خانگی در زمان بیماری به خوبی رعایت نشود، شاهد شیوع بیشتر این بیماری‌ها خواهیم بود.
وی همچنین اظهار کرد: در طی بازدیدهای که از چندین مدرسه در سطح شهرستان انجام گرفته، متأسفانه شاهد اوج این بیماری در مدارس بوده‌ایم و بر اساس شواهد، در هر کلاس در حدود یک‌سوم از دانش‌آموزان به دلیل بیماری حضور نداشتند.
خویشدوست استفاده نکردن اصولی دانش‌آموزان از ماسک و همچنین رعایت نکردن مدت‌زمان قرنطینه خانگی (استراحت در منزل) می‌تواند از دلایل اصلی شیوع این بیماری در مدارس باشد و از مدیران مدارس خواست که بر روند استفاده صحیح ماسک توسط دانش‌آموزان نظارت جدی داشته باشند.
خویشدوست تأکید کرد: والدین نقش بسیار زیادی در قطع زنجیره انتقال این بیماری ایفا می‌کنند و اگر کودکان آن‌ها علائمی مانند تب، سرفه، گلودرد و... داشته باشند، برای پیشگیری از شیوع این بیماری و درگیر کردن هم‌کلاسی‌ها، از فرستادن کودکان خود به مدرسه جلوگیری نمایند.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از اولیا مدارس و مربیان بهداشتی خواست: تربیت سفیران سلامت دانش‌آموز را در اولویت کاری خود قرار دهند، چون گروه همسالان می‌توانند نقش بسیار خوبی در تغییر رفتار و همچنین نهادینه کردن رفتارهای غیربهداشتی به رفتارهای بهداشتی داشته باشند.
ماریا خویشدوست تصریح کرد: پویش شستشوی دست یکی از گام‌های کلیدی پیشگیری از بیماری‌های تنفسی در جامعه بخصوص مدارس است و امیدواریم با اجرایی شدن این پویش در مدارس بتوانیم از شیوع این بیماری پیشگیری و آن را کنترل نماییم.
 
انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     بیماری.حاد.تنفسی     زنجیره.انتقال.بیماری    

تاریخ بروز رسانی:   8 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >