رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
والدین با مشاهده علائم آنفلوانزا از فرستادن فرزند خود به مدارس خودداری کنند

10 آبان 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: والدین با مشاهده علائم آنفلوانزا از فرستادن فرزند خود به مدارس خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ حمید حبیبی نیا گفت: وظیفه اصلی والدین حفظ سلامت کودکان و نوجوانان است ولی همگام با آن‌ها مراقبین سلامت مرکز بهداشت و همچنین مربیان بهداشت آموزش‌وپرورش در مدارس در این مهم سهیم می‌باشند.
وی اضافه داشت: سلامت دانش‌آموزان به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه انسانی هر جامعه حائز اهمیت فراوان است لذا می‌بایست با آغاز سال تحصیلی، مراقبین سلامت در شهرها و بهورزان در روستاها با همکاری مربیان بهداشت آموزش‌وپرورش در مدارس سطح شهرستان با همکاری و هم‌افزایی برنامه‌های مشترک بهداشتی در مدارس را به مرحله اجرا بگذارند.
حمید حبیبی نیا بیان کرد: با شروع فصل سرما و بازگشایی مدارس به بیماری‌های ویروسی به‌خصوص سرماخوردگی و آنفلوانزا افزایش پیدا کرده است و شایع‌ترین علائم آنفلوانزا شکم‌درد، درد عضلانی، تب، سرفه شدید، آبریزش بینی، اسهال و... است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: والدین با مشاهده علائم یاد شده از فرستادن فرزند خود به مدارس خودداری کنند و یا اینکه در ابتدای صبح چنانچه معلمین علائم یادشده را در دانش‌آموزی دیدند با هماهنگی مربی بهداشت و مدیر مدرسه به والدین اطلاع دهند تا دانش‌آموز به منزل برگردانند و تحت درمان خانگی با مایعات و استراحت مطلق قرار گیرد و در صورت عدم بهبودی به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه شود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: متأسفانه در تعدادی از مدارس میزان استفاده از ماسک کاهش یافته و عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باعث شده که تعداد موارد سرپایی آنفلوانزا در میان دانش‌آموزان رو به افزایش باشد لذا نظارت بر بهداشت محیط مدارس را در این حوزه تشدید نموده‌ایم.

انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.بوشهر     آنفلوآنزا     مدرسه     حمید.حبیبی.نیا    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >