مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر؛
پوشش بیمه‌ای و حمایت مالی از بیمه‌شدگان، مهم‌ترین مأموریت سازمان بیمه سلامت است

18 آبان 1401
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: مهم‌ترین مأموریت سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه‌ای و حمایت مالی از بیمه‌شدگان است.

داراب بارگاهی افزود: در ابتدای سال 1401 سازمان بیمه سلامت با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از 5 میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت کشور که تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ای نبودند را شناسایی، دهک بندی و تحت بیمه قرار داد و این افراد بدون مراجع به ادارات بیمه سلامت بیمه شدند که از این تعداد سهم استان بوشهر حدود 22 هزار نفر بود.
بارگاهی اذعان داشت: با حمایت و تأکید دولت سیزدهم سازمان‌های بیمه‌گر را موظف کرد پرداخت هزینه‌های درمانی زوج‌های نابارور را بر عهده بگیرند و بیمه سلامت با مرکز ناباروری موجود در استان قرارداد بسته زوج‌های نابارور تحت پوشش بیمه می‌توانند خدمات خود را تا 90 درصد تعرفه‌های دولتی و عمومی غیردولتی دریافت نمایند.
وی تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه دارای 6 مرکز خدمات جامع سلامت با 10 پزشک، 7 ماما و 2 دندان‌پزشک پرداختی‌هایی بابت ارائه خدمات ارائه‌شده دریافت کرده‌اند.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از تشکیل صندوق بیماران خاص پوشش هزینه درمانی 26 نوع بیماری خاص و صعب‌العلاج خبر داد و گفت: ایجاد صندوق ویژه این بیماران اقدامی بی‌سابقه است و در گام دوم تعداد و نوع بیماری‌های تحت پوشش این صندوق افزایش می‌یابد.


انتهای پیام/ م.ک-3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نسخه‌نویسی.الکترونیک     بیمه.سلامت     داراب.بارگاهی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   18 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >