رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دانشجویان استعداد درخشان جزو سرمایه‌های عظیم کشور محسوب می‌شوند / گزارش تصویری

9 آذر 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشجویان استعدادهای درخشان جزو سرمایه‌های عظیم کشور محسوب می‌شوند که پشتوانه عظیم فکری و اجرایی هر جامعه خواهند بود از این رو تا جایی که بتوانیم از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

دکتر حسن ملکی‌زاده در هشتمین جلسه کمیسیون ویژه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: برنامه‌ریزی دانشگاه باید بر اساس شناخت استعدادهای درخشان و حمایت علمی و رفاهی این دانشجویان صورت پذیرد.
وی با تاکید بر لزوم حمایت از دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه تصریح کرد: باید برنامه‌ای نیز در جهت رشد آموزش دهندگان دانشجویان استعداد درخشان تدوین شود تا شاهد رشد و پیشرفت آنان در تمام عرصه های آموزشی و علمی باشیم.
دکتر مرادعلی فولادوند معاون آموزشی دانشگاه و نائب رییس کمیسیون بر اهمیت و نقش نخبگان و استعدادهای درخشان تاکید کرده و خواستار حمایت معاونت‌های مختلف دانشگاه از آنان شد.
در ادامه دکتر محمدرضا یزدانخواه‌فرد مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی در خصوص نقش حمایتی مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی مطالبی را مطرح کرد.
در پایان گزارش عملکرد دفتر استعدادهای درخشان و تحلیل نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها (SWOT) توسط دکتر عاطفه اسفندیاری مسئول دفتر استعدادهای درخشان و دبیر کمیسیون ارائه شد و در ادامه اعضای کمیسیون به هم اندیشی پرداختند.
این کمیسیون با دستورالعمل رسمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و با هدف اعمال سیاست‌های تشویقی در دانشگاه جهت ترغیب استعدادهای درخشان به انجام فعالیت‌های همسو با اسناد بالا دستی کشور مانند سند چشم انداز 1404، نقشه جامع علمی کشور، نقشه جامع علمی سلامت و ترغیب استعدادهای درخشان به انجام فعالیت‌های منجر به ارتقاء دانشگاه و عام المنفعه و نیز فراهم نمودن امکان بهره مندی از تسهیلات ویژه آموزشی، پژوهش و رفاهی برای نخبگان و استعدادهای درخشان دانشگاه بر مبنای ظرفیت‌های مختلف بومی، دانشگاهی، استانی، منطقه ای بر اساس آمایش سرزمین با هدف به اشتراک گذاشتن و استفاده بیشتر از امکانات، در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل شد.

اعضای کمیسیون ویژه حمایت از استعدادهای درخشان :
1- رئیس دانشگاه –رئیس کمیسیون
2- معاون آموزشی دانشگاه- نائب رئیس کمیسیون
3- مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه – دبیر کمیسیون
4- مدیر آموزش دانشگاه – عضو کمیسیون
5- مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی – عضو کمیسیون
6- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه- عضو کمیسیون
7- معاون فرهنگی و دانشجویی- عضو کمیسیون
8- 3 نفر از اعضای هیئت علمی برجسته آشنا به امور نخبگان – اعضای کمیسیون
9- یک نفر از دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه – عضو کمیسیون

انتهای پیام/ پ.ب-2010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کمیسیون.ویژه     استعدادهای.درخشان     معاونت.آموزشی     دکتر.حسن.ملکی‌زاده     دکتر.مرادعلی.فولادوند        

تاریخ بروز رسانی:   9 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >