رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
باید تلاش کرد با آموزش، انگ و تبعیض اجتماعی در خصوص بیماری ایدز را تعدیل کرد

15 آذر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: تلاش ما باید این باشد که با آموزش انگ و تبعیض اجتماعی در خصوص بیماری ایدز را تعدیل و آن را از بین ببریم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری اظهار داشت: اچ ای وی نوعی بیماری عفونی است که توسط عوامل میکروبی از نوع ویروس ایجاد می‌گردد.
وی بیان کرد: در حال حاضر در تمام مراکز خدمات جامع سلامت تست تشخیص سریع ایدز به‌صورت رایگان و با مشاوره و رعایت اصول محرمانگی ارائه می‌گردد.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اضافه کرد: در صورت مثبت شدن تست سریع فرد جهت انجام آزمایش تأییدی و دریافت خدمات دارویی به‌صورت رایگان به مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری واقع در بوشهر، دشتستان، کنگان یا عسلویه ارجاع می‌شود.
موسوی کارشناس مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز اظهار داشت: در ابتدا ابتلای به این عفونت بدون علامت است و می‌تواند علائمی شبیه آنفولانزا تهوع، اسهال، خستگی، درد عضلانی و تب بروز کند و تا 10 سال به‌صورت نهفته در بدن باقی بماند تا اینکه با ضعیف شدن سیستم ایمنی علائمی مانند اسهال شدید و طولانی لکه قرمز روی پوست، تعریق شبانه، تب بیش از 10 روز-تورم گره‌های لنفاوی و... بروز می‌کند.

انتهای پیام/م.ن 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ایدز     دکتر.عصمت.حیدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >