پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو

16 آذر 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در پیامی فرا رسیدن 16 آذر، روز دانشجو را به دانشجویان و جامعه دانشگاهی تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:
"بسمه‌تعالی
روز دانشجو نماد بیداری، استکبار ستیزی، استقلال طلبی و عینیت بخشیدن به آرمان های فرهنگی و آزادی خواهی ملت ایران در مسیر تعالی و رشد  تاریخی خود بوده‌است.  در این مسیر، جنبش اصیل دانشجویی همواره از تعیین کننده ترین مولفه های این جریان در مبارزات استقلال طلبانه و آزادی خواهانه مردم کشورمان به شمار می رفته است؛ جنبشی که  به اساتید متعهد کشور اتکا داشته و این تلفیق جبهه استاد و دانشجو در پرتو اسلام انقلابی و فقه پیشرو توانسته است در دهه های اخیر خط مقدم مقاومت آگاهانه در برابر گونه های مختلف استعمار را سامان دهد.
حافظه تاریخی ملت ما -که دشمن با جنگ شناختی در پی پاک کردن آن است- گواهی می‌دهد جنبش دانشجویی ایران در پنجاه سال اخیر در همه بزنگاه های تاریخی نظیر تسخیر لانه جاسوسی و دفاع مقدس تا دوران سازندگی و نبرد اقتصادی، همواره طلایه‌دار پیشرفت و اقتدار کشور بوده است.
روز دانشجو فرصتی است برای تکریم مقام و منزلت پویندگان علم و دانش که همواره نقش فعال و مؤثری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت‌های آن داشته‌اند.
حماسه ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ که مظهر ایثار، پایداری، استقلال و آزادی بوده در تاریخ ایران برای همیشه جاودانه مانده است.
مناسبت‌هایی چون روز دانشجو تلنگری است تا دانشجویان جایگاه مهم و ویژه خود را در تعیین سرنوشت کشور فراموش نکنند و با تلاش‌های شبانه‌روزی خود موجبات پیشرفت و ترقی کشور را مهیا کنند.
اینجانب با گرامیداشت 16 آذر روز استکبارستیزی و نماد آزادگی و تبریک این ‌روز به دانشجویان عزیز و فرهیخته، برای تمامی شما دانشجویان گرامی توفیقات روزافزون را در همه امور فردی و اجتماعی به‌ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

دکتر حسن ملکی‌زاده
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر
16 آذرماه 1401"

انتهای پیام/س.م 1021


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پیام.تبریک     روز.دانشجو     رییس.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >