امام‌جمعه دیر:
فعالیت داوطلبان سلامت یکی از عرصه‌های کار خیر در جامعه است

16 آذر 1401
امام‌جمعه دیر گفت: فعالیت داوطلبان سلامت یکی از عرصه‌های کار خیر و نوع‌دوستی در جامعه است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در آئین تجلیل از داوطلبان سلامت شهرستان دیر، اظهار داشت: روز جهانی داوطلب فرصت خوبی است تا از کسانی که باانگیزه خدایی و نوع‌دوستی اقداماتی انجام داده و دیگران را به کارهای خبر دعوت و تشویق می‌کنند، قدردانی کنیم.
امام‌جمعه دیر با اشاره به اینکه فرهنگ داوطلبی ریشه در تاریخ دارد، خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی باید از همه جنبه‌ها به‌ویژه در بعد بهداشت و سلامت جسم و روح و روان و اخلاقی سالم باشد.
حسینی تأکید کرد: در کنار انتقال مسائل بهداشتی به دیگران در زمینه سلامت اخلاقی جامعه نیز مسئول هستیم و جایی که امنیت اخلاقی جامعه در خطر است با زبان خوش ورود کنیم.
وی افزود: در طول انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و سال‌های اوج کرونا نیز شاهد حضور افراد داوطلب از همه اقشار بودیم و با وجود تلاش کادر درمان و پرستاران اگر مردم و خیرین پای‌کار نبودند به موفقیت نمی‌رسیدیم.
امام‌جمعه دیر یادآور شد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری مسئله پیری جمعیت است که اگر فکری نکنیم آینده کشور به خطر می‌افتد.
وی ابراز کرد: پیر جمعیتی آسیب‌های متعددی از جمله در بعد اقتصادی و مقابله با دشمن که نیازمند نیروی جوان هستیم را متوجه کشور می‌کند.
حسینی بیان داشت: در کنار تشویق خانواده‌ها به فرزند آوری، مسئولین نیز وعده‌ها و مشوق‌های که در این زمینه در نظر گرفته‌اند را عملیاتی کنند.
حضور داوطلبان سلامت به ایستادگی در مقابل دشمن کمک می‌کند
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان دیر گفت: جامعه‌ای می‌تواند رشد و توسعه همه‌جانبه و عدالت محور همراه با معنویت داشته باشد که آحاد مردم در سرنوشت خود سهیم و همراه باشند.
مصطفی فخرایی افزود: دشمن همه ارکان نظام را مورد هجمه قرار داده است و می‌خواهد رمز موفقیت ما یعنی وحدت و همراهی مردم را بزند و سؤال اساسی ما از غرب این است که اگر شما با جمهوری اسلامی مشکل دارید، بیماران پروانه‌ای و سرطانی چه خطری برای آمریکا دارد که باید تحریم دارویی شوند.
وی ادامه داد: حضور داوطلبان سلامت به جامعه و توسعه و ایستادگی در مقابل دشمن کمک می‌کند.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان دیر عنوان کرد: هدف دشمن تغییر باورهای ما و ترویج سبک زندگی غربی است و ترویج فرهنگ داوطلبی در همه‌جا به‌ویژه در حوزه سلامت اهمیت دارد.
داوطلبان سلامت بازوهای نظام سلامت هستند
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: داوطلبان سلامت بازوهای نظام سلامت شهرستان هستند و هر وقت کارها به مردم محول شد نتایج خوبی گرفتیم.
عباس آدمیت نسب با بیان اینکه از ظرفیت داوطلبان سلامت استفاده خواهیم کرد، افزود: وظیفه همه ما ایجاد امید به آینده در جامعه است و باید این موتور محرک را فعال کنیم تا در مراحل بعد بتوانیم برنامه‌های خود مانند ترویج فرزند آوری را اجرا کنیم.
وی بیان کرد: انسجام اجتماعی و عدالت در سلامت از طریق ترویج فرهنگ داوطلبی است و در حال حاضر ۱۳۲ داوطلب سلامت علاوه بر خانواده خود به ۲۰ خانوار اطراف خودشان را پوشش می‌دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ادامه داد: به دنبال این هستیم که آموزه‌های سلامت را مسجد محور کنیم و از ظرفیت حلقه‌های صالحین برای انتقال مفاهیم بهداشت و سلامت بهره ببریم.
در این آئین از داوطلبان سلامت شهرستان دیر تجلیل شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     داوطلبین.سلامت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.سیدعلی.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >