درخشش دو پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

16 آذر 1401
دو پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در جمع پژوهشگران برتر استان مورد تجلیل قرار گرفتند.

در مراسمی که در سالن اجتماعات ابن‌سینا دانشگاه خلیج‌فارس برگزار شد از پژوهشگران برتر استان تجلیل شد که دکتر محسن کشاورز به‌عنوان پژوهشگر برتر حوزه علوم پزشکی و پروفسور ایرج نبی‌پور به عنوان دانشمند یک درصد برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.
رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در این مراسم که به مناسبت روز پژوهش برگزار شد، گفت: استان زرخیز و ثروتمند بوشهر با دارا بودن ذخایر عظیم نفت و گاز و بهره‌مند بودن از نعمت خلیج‌فارس به حوزه‌های مختلفی دسترسی دارد و با پژوهش‌های کاربردی می‌توان سودمندانه از آن بهره برد.
دکتر مدرسی اضافه کرد: باید در تحقیق و پژوهش به‌صورت کاربردی و با نگاهی مسئله محور برای حل مسائل و چالش‌های پیش رو چه در استان و چه در کشور عمل کنیم.
در این آیین از 7 پژوهشگر برتر استان در حوزه‌های علوم پایه، علوم انسانی و هنر، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم پزشکی، یک پژوهشگر برتر دستگاه‌های اجرایی و یک فناور برتر تجلیل شد و همچنین از اعضای هیئت‌علمی برتر در ارتباط با صنعت و جامعه استان، دانشمند یک درصد برتر، دستگاه‌های برتر حامی پژوهش و فناوری استان و واحدهای تحقیق و توسعه برتر تقدیر به عمل آمد.
دکتر محسن کشاورز دارای دکترای تخصصی ویروس‌شناسی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو هیئت‌علمی مرکز تحقیقات طب گرمسیری و عفونی خلیج‌فارس است که تاکنون بیش از 45 مقاله در مجلات معتبر جهانی به چاپ رسانده است.
دکتر ایرج نبی‌پور نیز استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر است که تاکنون بیش از 400 مقاله در جملات معتبر جهانی به چاپ رسانده و بیش از 50 کتاب نیز تألیف و به چاپ رسانده است.

انتهای پیام/ م.آ

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     پژوهشگران.برتر     دکتر.ایرج.نبی‌پور     دکتر.محسن.کشاورز    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >