رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
صدور مجوز استخدام نیروهای پرستاری برای استان بوشهر ضروری است/ خدمات رفاهی کادر پرستاری ویژه دیده شود

23 آذر 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر ضرورت صدور مجوز استخدامی گفت: صدور مجوز استخدام نیروهای پرستاری برای استان بوشهر ضروری است.

دکتر حسن ملکی زاده در نشست با مشاور اجرایی معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: با توجه به اینکه سرمایه‌های اصلی و ارزشمند هر سازمانی نیروی انسانی آن است بنابراین توجه به مسائل رفاهی همکاران به‌ویژه کادر پرستاری ضرورت انکارناپذیر بوده و انتظار است در قوانین بالادستی به این امر توجه ویژه شود.
وی تصریح کرد: حرفه‌ای شدن پرستاران با گرایش به سمت رشته‌های ارشد از دیگر مسائلی است که باید مدنظر قرار بگیرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر توجه به پرستاری بهداشت جامعه و توسعه مراکز خدمات پرستاری در منزل خاطرنشان کرد: با توسعه مراکز پرستاری در منزل شاهد گسترش حوزه پرستاری در سطح جامعه خواهیم بود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با تأکید بر عدم تناسب بین تعداد پرستار و تخت در بیمارستان‌های استان بوشهر اظهار داشت: با کمبود نیروی پرستار در استان مواجه هستیم که باید زمینه جذب با افزایش تعداد مجوزهای استخدامی کادر پرستار در استان بوشهر این افراد فراهم شود.
دکتر احمد یزدان پناه با تأکید با اشاره به اینکه با میانگین کشوری نسبت تخت به پرستار فاصله داریم افزود: انتظار داریم نگاه ویژه‌ای به استان بوشهر در این زمینه صورت گیرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: آموزش پرسنل و مدیران پرستاری در بیمارستان‌ها از دیگر نکاتی است که باید برای ارائه خدمات با کیفیت بالاتر مدنظر قرار بگیرد.
نشست دکتر رضا علی نژاد مشاور اجرایی معاون پرستاری وزارت بهداشت با دکتر حسن ملکی زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر احمد یزدان پناه معاون درمان و عبدالرسول عباسی مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پیرامون مسائل و مشکلات پرستاران در دفتر رئیس دانشگاه برگزار شد.
همایش دو روزه مدیران بودجه و مالی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان‌های وابسته به وزارت بهداشت باهدف پایش عملکرد و بررسی تهیه و توزیع منابع و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور مدیرکل مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مشاور اجرایی معاون پرستاری وزارت بهداشت برگزار شد.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     مدیران.بودجه.و.مالی     رئیس.دانشگاه     معاون.درمان        

تاریخ بروز رسانی:   23 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >