در کارگاه صیانت از جمعیت مطرح شد؛
تک‌فرزندی باعث می‌شود کودکانمان نتوانند آن‌گونه که لازم است بچگی کنند/ زوج‌های نابارور با پوشش بیمه‌ای درمان می‌شوند

3 بهمن 1401
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: تک‌فرزندی باعث می‌شود کودکمان نتواند آن‌گونه که لازم است بچگی کنند.

سارا ابراهیم‌زاده در کارگاه صیانت از جمعیت افزود: هرگز راه و رسم خود را به فرزندان خود تحمیل نکنید، آن‌ها متعلق به زمانه دیگری هستند؛ این جمله زیبا و آموزنده از حضرت علی (ع) ضرورت آگاهی از روش‌های جدید فرزند پروری را بیان کرده و نشان می‌دهد که آموزش در مسیر تربیت صحیح فرزندان بسیار ضروری و غیرقابل‌انکار است.
وی با تأکید بر اینکه پدر و مادر بودن یک مهارت و شغل تمام‌وقت محسوب می‌شود، اذعان داشت: والدین با شرکت در کارگاه‌های مهارت زندگی سالم و فرزند پروری، خصوصاً والدین جوان به پرورش فرزند خود کمک خواهند کرد.
درمان زوج‌های نابارور با پوشش بیمه‌ای
کارشناس جوانی جمعیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: در استان بوشهر از هر 100 نفر خانم متأهل 15 نفر مبتلابه ناباروری اولیه و 19 نفر مبتلابه ناباروری ثانویه هستند که با تشخصی و درمان به‌موقع می‌توان از درمان‌های طولانی‌مدت مادران جلوگیری کرد.
مریم روزبهانی با اشاره به اینکه مرکز مشاوره درمان ناباوری امید در شهر بوشهر می‌تواند نقطه امیدی برای درمان مادران نابارور باشد افزود: زوج‌های نابارور با داشتن بیمه پایه خود می‌تواند تحت تشخیص و درمان ناباروری قرار گیرند.
سقط غیرقانونی علاوه بر مادر، بر جنین وی در بارداری‌های بعدی هم اثر می‌گذارد
راحله شاکر صفت کارشناس سلامت مادران شبکه بیان کرد: سقط غیرقانونی علاوه بر عوارض برای مادر باردار ممکن است در بارداری‌های بعدی علاوه بر احساس گناه و پشیمانی، اثرات جبران‌ناپذیری از جمله بروز علائمی نظیر بی‌خوابی و پریشانی، اختلالات عصبی، مشکلات اضطرابی برای مادر باردار و جنین در پی داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه کارگاه‌های آموزشی خانواده و جوانی جمعیت با شعار ایران جوان بمان برای گروه‌های هدف تعیین‌شده در سه سطح فرهنگیان، زنان در سن باروری و دانش آموزان متأهل در شهرستان عسلویه برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ک 3090

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
صیانت     جوانی.جمعیت     سارا.ابراهیم‌زاده     راحله.شاکرصفت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    
   

تاریخ بروز رسانی:   3 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >