رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگان:
۲۵۲۱ کودک اتباع غیر ایرانی در کنگان واکسینه شدند

5 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از واکسینه شدن ۲ هزار و ۵۲۱ کودک در کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال اتباع غیر ایرانی خبر داد.

مهندس محمود میر حاجی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: اعتقاد نظام سلامت کشور به ایجاد سلامتی پایدار در کشور باعث شده که ارائه خدمات بهداشتی ازجمله واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی (اعم از مجاز و غیرمجاز) همچون هم‌وطنان ایرانی برابر و رایگان بوده و مبتنی بر ارزش‌های دینی، کرامت انسانی و اصول اخلاقی خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت به این گروه هم دقیقاً مشابه ایرانیان باشد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: کمپین واکسیناسیون تکمیلی سرخک، سرخجه و فلج اطفال اتباع غیر ایرانی هم‌زمان با سایر شهرستان‌ها در استان بوشهر و شهرستان کنگان از ۱۰ دی‌ماه در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: تاکنون ۸۴۴ خانوار غیر ایرانی در شهرستان کنگان سرشماری شده‌اند که از ۲ هزار و ۵۸۹ نفر جمعیت ۹ ماه تا ۱۵ سال ۲ هزار و ۴۱۰ واکسن سرخک و سرخجه و از ۲ هزارو ۷۲۶ نفر زیر ۱۵ سال ۲ هزار و ۵۲۱ نفر واکسن فلج اطفال دریافت کرده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تأکید کرد: به‌منظور پوشش کامل طرح و پیشگیری بیماری در منطقه لازم است کلیه اتباع غیر ایرانی واکسینه نشده در اسرع وقت به مراکز، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت شهرستان جهت تزریق واکسن مراجعه نمایند.

انتهای پیام/ م. س ۳۰۷۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     اتباع.خارجی     مهندس.محمود.میرحاجی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >