رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی:
در یک سال گذشته ۱۲۰۰ خدمت بهداشتی درمانی به جمعیت عشایری دشتی ارائه شده است

9 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از ارائه هزار و ۲۰۰ خدمت بهداشتی درمانی به جمعیت عشایری این شهرستان در یک سال گذشته خبر داد.

مهندس پرویز احمدی در گفتگو با روابط عمومی این شبکه گفت: در طی یک سال گذشته هزار و ۲۰۰ خدمت بهداشتی درمانی شامل خدماتی در زمینه‌های پزشکی، دارویی، آزمایشی، بهداشت محیط، مراقبت از مادران باردار و کودکان، واکسیناسیون کودکان، روانشناسی، تغذیه، دندانپزشکی، نمونه‌برداری و کلر سنجی آب و نیز بسته‌های خدمات ویژه کودکان نوجوانان، جوانان، میان‌سالان و سالمندان ارائه شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی افزود: رایزنی‌های لازم برای استقرار کانکس خانه بهداشت در منطقه عشایر نشین آسمانک صورت گرفته و همچنان ادامه دارد که امیدواریم موانع کار به‌زودی رفع شود.
وی تصریح کرد: در صورت استقرار این کانکس کلیه خدمات بهداشتی درمانی به عشایر منطقه آسمانک و مناطق هم‌جوار توسط بهورز مستقر در این کانکس ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۷۳۴ نفر در قالب ۱۷۷ خانوار جمعیت عشایری شهرستان دشتی را تشکیل می‌دهند اضافه کرد: عشایر بخش شنبه و طسوج در مناطق باغان، کردلان، درویشی، شنبه، چاهگاه، دهوک، سرمک و دشت پلنگ، عشایر بخش کاکی در مناطق خانی اول، خانی دوم، بیکسان و اسماعیل محمودی و عشایر بخش مرکزی در مناطق لاور شرقی و عربی سکونت دارند.
مهندس احمدی تصریح کرد: از بدو ورود عشایر به شهرستان دشتی، کلیه خدمات بهداشتی درمانی توسط مراکز خدمات جامع سلامت مربوطه و نیز تیم‌های سلامت پزشک خانواده به آنان ارائه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: از مهرماه سال جاری تاکنون خدمات رایگان دندانپزشکی توسط کلینیک سیار به عشایر بادوله، شنبه، کردلان لاور شرقی و باغان ارائه شده و برای جمعیت عشایری سایر مناطق هم در حال انجام است.
مهندس احمدی ضمن اشاره به اینکه نظارت مستمر از سوی کارشناسان ستاد شبکه بر حسن اجرای برنامه‌های بهداشتی درمانی عشایر صورت می‌گیرد افزود: در بحث آب آشامیدنی علاوه بر کلر سنجی و کلر زنی آب قشلاق‌های عشایری، کلر مادر نیز پس از ارائه آموزش‌های لازم در اختیار آنان قرار می‌گیرد.
گفتنی است زمان قشلاق عشایر در شهرستان دشتی از مهرماه هر سال تا خردادماه سال بعد است.
انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.بهداشتی     عشایر     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   9 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >