رئیس شبکه بهداشت و درمان جم؛
طرح جوانی جمعیت با مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی محقق می‌شود

18 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم با تأکید بر اینکه حوزه سلامت به‌تنهایی قادر به اجرای طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده نیست گفت: مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در تحقق قوانین این طرح لازم است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در نشست مسئولان شبکه بهداشت و درمان جم با فرماندار این شهرستان با اشاره به رو به رشد بودن جمعیت سالمندی در جامعه از جمله در جم اظهار داشت: توجه به موضوع جوانی جمعیت یکی از اولویت‌های اصلی دولت است که در همین راستا مشوق‌های خوبی از جمله پرداخت تسهیلات فرزند آوری، اهدای زمین و تأمین مسکن در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی در زمینه تبلیغ برای تبیین و تقویت بنیان خانواده و جوانی جمعیت نقش کلیدی دارند افزود: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی مثل طلاق، اعتیاد و... لازم است روحانیون مساجد، آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های فرهنگی وارد میدان شوند.
وی خاطرنشان کرد: تحقق اهداف قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، تنها مختص به شبکه بهداشت نیست و باید همه دستگاه‌ها به وظایف و مسئولیت‌های قانونی خود در این حوزه عمل کنند.
قاسمی فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم نسبت به جوانی جمعیت را وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: شهرداری و دهیاری در فضای عمومی شهر و روستاها نسبت به نصب بنر و اطلاع‌رسانی به مردم اقدام کنند و آگاه‌سازی و آموزش دانش آموزان نیز در اولویت اصلی آموزش‌وپرورش باشد.
وی آموزش و اطلاع‌رسانی را از اقدامات اساسی در جهت تحقق طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده دانست و گفت: کارشناسان حوزه بهداشت با برنامه‌ریزی‌های مدون در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی اطلاع‌رسانی لازم را انجام داده و آموزش‌های چهره به چهره نیز توسط بهورزان در خانه‌های بهداشت شهرستان در حال انجام است.
وی در پایان اضافه کرد: یکی از مؤلفه‌ها در حوزه افزایش جمعیت موضوع معیشت و اقتصاد مردم است که اغلب، مشکلات موجود در جامعه را به آن ربط می‌دهند که اگر این استدلال منطقی بود نباید امروز در بین قشر مرفه و پردرآمد جامعه آسیب‌هایی همچون طلاق، عدم فرزند آوری و اعتیاد وجود داشت.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     جوانی.جمعیت     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >