رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خبر داد؛
۸۶ درصد از اتباع غیر ایرانی در شهرستان عسلویه واکسینه شدند

19 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ۸۶ درصد از اتباع غیر ایرانی در شهرستان عسلویه واکسینه شدند.

محمدامین شایسته نیا افزود: در حال حاضر کارزار واکسیناسیون اتباع غیر ایرانی در شش مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان در حال اجراست، گروه هدف واکسیناسیون کودکان زیر ۱۵ سال است که از ابتدای کارزار تاکنون ۸۶ درصد واکسینه شده‌اند.
شایسته نیا تصریح کرد: شهرستان عسلویه به دلیل برخورداری از موقعیت خاص جغرافیایی طی سال‌های اخیر پذیرای خیل عظیمی از مهاجرین و پناهندگان کشورهای دیگر به‌صورت ادغام با جمعیت‌های ایرانی در مناطق شهری و روستایی ساکن نیز هستند.
وی اظهار داشت: ضمن هماهنگی‌های درون بخشی و برون بخشی، سرشماری اتباع غیر ایرانی قبل از شروع واکسیناسیون در دستور کار این شهرستان قرار گرفت و تاکنون حدود ۱۴۰۰ نفر اتباع غیر ایرانی زیر ۱۵ سال در سطح شهرستان عسلویه شناسایی شدند.
شایسته نیا با تشریح اینکه کلیه خدمات بهداشتی درمانی سطح اولیه PHC ارائه‌شده به جمعیت پناهندگان همانند جمعیت ایرانی است و به‌صورت کاملاً رایگان ارائه می‌گردد، اعلام کرد: اعتقاد جمهوری اسلامی ایران به ایجاد سلامتی پایدار در کشور باعث شده که ارائه خدمات بهداشتی درمانی به اتباع غیر ایرانی (اعم از مجاز و غیرمجاز) همچون هم‌وطنان ایرانی برابر بوده و نگاه والای مسئولین نظام به ارزش‌های دینی و کرامت انسانی باعث تداوم خدمت‌رسانی به این جمعیت‌ها است.
این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: کارزار واکسیناسیون تکمیلی و بیماریابی باهدف افزایش پوشش واکسیناسیون در جمعیت پناهندگان و مهاجرین خارجی با اولویت واکسیناسیون سرخک، فلج اطفال و کرونا ضمن بررسی سوابق واکسن‌های روتین خواهد بود. پس از اتمام واکسیناسیون جمعیت هدف، بیماریابی سل از ابتدای دی‌ماه آغاز شده و تا ۳ ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     اتباع.خارجی     محمدامین.شایسته‌نیا     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >