قلیان‌ها از پارک‌های دشتستان جمع‌آوری شد

8 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از جمع‌آوری قلیان از سطح پارک‌های شهرستان با همکاری نیروی انتظامی خبر داد.

 ماریا خویش دوست در گفت‌وگویی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: پیرو مصوبات مجمع سلامت و امنیت غذایی شهرستان، با هماهنگی مقام قضایی، جمع‌آوری قلیان از سطح پارک‌ها و دکه‌های مستقر در پارک‌های شهر برازجان در قالب گشت مشترک توسط با بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت با همراهی نیروی انتظامی انجام‌گرفته است.
خویش دوست تصریح کرد: در این طرح که به‌منظور پاک‌سازی اماکن عمومی از عرضه قلیان صورت گرفت، دو پارک اصلی شهر برازجان مورد پایش قرار گرفت و بیش از ۵۰ قلیان از دکه‌های موجود در این پارک‌ها جمع‌آوری گردید.
 رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه عرضه دخانیات از جمله قلیان در اماکن عمومی به‌ویژه پارک‌ها ممنوع است، گفت: دود دست‌دوم (قلیان) در این اماکن، افراد دیگر را هم در معرض مواد بیماری‌زای حاصل از استنشاق غیرمستقیم دود قلیان قرار می‌دهد و باعث بروز بیماری‌هایی مانند انواع سرطان‌ها بخصوص سرطان ریه، تضعیف سیستم ایمنی بدن، آسم و غیره می‌شود.
 سیده فاطمه حسینی افزود: با هماهنگی صورت گرفته با مقامات قضایی در دیگر نقاط شهرستان نیز به‌زودی گشت‌های مشترک جمع‌آوری قلیان در دستور کار خواهد گرفت.


انتهای پیام/س.غ/۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جمع.آوری.قلیان     پارک.دشتستان     بهداشت.محیط     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >