هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان بوشهر؛
۳ پروژه درمانی با اعتبار بیش از ۵۰ میلیارد ریال در دشتستان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد

10 اسفند 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان بوشهر، ۳ پروژه درمانی در شهرستان دشتستان با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر حسن ملکی زاده در مصاحبه با خبرنگار وبدا افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارتقاء تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی است و با توجه به اینکه شهرستان دشتستان دارایی ک بیمارستان است، قطعاً توسعه و تجهیز اتاق عمل بیمارستان گنجی برازجان در دستور کار ما قرار دارد.
دکتر ملکی زاده تصریح کرد: تجهیز اتاق عمل بیمارستان شهید گنجی به دستگاه C_ARM فلوروسکوپی برای اعمال جراحی ارتوپدی، نورسرجری یا جراحی مغز و اعصاب و ارولوژی استفاده می‌شود و این دستگاه یک وسیله عکس‌برداری پزشکی است که اساس آن بر پایه استفاده از تکنولوژی اشعه ایکس (X-ray) است.
وی بیان کرد: فلوروسکوپی در واقع مشاهده آناتومی بدن بیمار است که می‌تواند هنگام جراحی در اتاق عمل باشد و این دستگاه با اعتباری در حدود ۲۵ میلیارد ریال و در اتاق عمل خریداری شده است.
 توسعه بخش اعصاب و روان بیمارستان ۱۷ شهریور
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از توسعه و بازسازی بخش اعصاب و روان زنان ۱۷ شهریور برازجان خبر داد و گفت: در این بخش ۱۰ تخت مستقر و تجهیز شده است و بیماران نیازمند به درمان‌های روان‌پزشکی بستری خواهند شد.
وی همچنین گفت: توسعه و بازسازی این بخش با اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال و زیر بنا ۱۰۰۰ مترمربع از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌گرفته است.
دکتر ملکی زاده همچنین از نوسازی و بهسازی درمانگاه اسکرین بیمارستان شهید گنجی برازجان خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، فضای کلینیک عمومی جهت پذیرش و ویزیت اولیه بیماران و مراجعین توسعه‌یافته است و به ۱۰ تخت نیز تجهیز شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: این پروژه با اعتباری معادل ۱۰ میلیارد ریال و زیر بنا ۷۰۰ مترمربع از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌گرفته است.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سفر.ریاست.جمهوری     پروژه.درمانی     شهرستان.دشتستان     بیمارستان.شهید.گنجی     برازجان     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   10 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >