رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خبر داد:
آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت خارک به یک دستگاه اتوآنالیزر بروز مجهز شد

22 اسفند 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی خارک مجهز به یک دستگاه اتوآنالیزر بیوشیمی بروز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا گفت: با تلاش و همت مسئولین شهرستانی و مسئولین شرکت ملی نفت یک دستگاه اتو آنالیزر پیشرفته از محل اعتبارات شرکت نفت خریداری و تحویل آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی خارک شد.
وی ضمن اشاره به راه‌اندازی این دستگاه اظهار داشت: این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تست‌های بیو شیمی است که قادر به انجام ۴۰۰ تست در ساعت است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان داشت: تمام تلاش و همت خدمتگزاران نظام سلامت در استان و شهرستان بهبود شرایط بیماران و ارتقاء کیفیت خدمات ارائه‌شده به مراجعه‌کننده‌ها و مردم عزیز بوده و همه مسئولین نظام سلامت شهرستان تمام تلاش و توان خود را در این زمینه به کار خواهند گرفت.
مسئول امور آزمایشگاه‌های شهرستان بوشهر ضمن قدردانی از شرکت نفت خارک گفت: با کمک شرکت ملی نفت خارک یک دستگاه میکروسکوپ، اتوکلاو، میکسر، روتاتور، سانتریفیوژ و هود بیوشیمیایی نیز از محل کمک‌های شرکت نفت جهت آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت خارک خریداری گردیده که این شرکت مبلغی بالغ بر ۸ میلیاردریال هزینه نموده که به‌وسیله این تجهیزات می‌توان خدمات بیشتر و مطلوب‌تری به ساکنین شریف جزیره خارک ارائه داد.
 محبوبه اوجی دستگاه اتو آنالیزر را یکی از دستگاه‌های پرکاربرد و مهم در مجموعه آزمایشگاهی خواند و افزود: با این دستگاه تست‌های مختلف بیو شیمی، چربی، اوره، اندازه‌گیری میزان قند خون، تست‌های آنزیمی و ... را می‌توان با دقت و کیفیت بسیار مطلوب انجام داد.

انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اتوآنالیزر     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر     خارک        

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >