فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر:
ترکیب مسایل سلامت با مفاهیم قرآنی میزان اثربخشی مثبت آن را در جامعه افزون می‌کند

28 فروردين 1402
فرمانده سپاه امام صادق (ع) گفت: در محفل انس با قرآن، مسایل سلامت، مفاهیم قرآنی و ترکیب این دو با همدیگر میزان اثربخشی مثبت آن را در جامعه اسلامی و فضای کشور رسول الله افزون می‌کند.

سردار علی رزمجو در محل انس با قرآن کریم که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد، بیان کرد: در تاریخچه نظام سلامت، حماسه‌آفرینی‌های خواهران و برادران در مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور و بخصوص در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با حداقل امکانات، حداکثر موفقیت‌ها را در عرصه‌های مختلف سلامت به دست آورده‌اند.
وی با اشاره به اینکه نظام سلامت با پشتیبانی قرآن و ادغام مفاهیم قرآنی و سلامتی، دستاوردهای بزرگی را به ارمغان آورده است، اظهار داشت: بسیار شایسته است که پیراپزشکان، پرستاران و پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص از آیات قرآنی، احادیث و روایات ائمه تدابیر کاری و طبابت خویش را به دست آورده و بندگان خدا را مورد درمان و مداوا قرار دهند.
سردار رزمجو تصریح کرد: بسیج جامعه پزشکی وقتی صفت و لقب شایسته بسیجی در کنار این دو صفت زیبا قرار می‌گیرد از آن تفکر ایجاد می‌شود که احساس مسئولیت در قبال سلامت جامعه است.
فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر بیان کرد: در دوران کرونا، در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با استفاده از ایثار و فداکاری نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس، پزشکان، داوطلبانه، در تیم‌های گوناگون، در نقاط محروم و در کنار گروه‌های جهادی، ایستگاه‌ها و بیمارستان‌های صحرایی به پشتیبانی دانشگاه و همکاری سپاه برپا می‌شود و بندگان خدا توسط پزشکانی که درراه خدا گام برمی‌دارند، به‌صورت رایگان ویزیت و درمان می‌شوند.
وی اضافه کرد: این باقیات و صالحات عزیزان کادر درمان در عرصه‌ها و تخصص‌های مختلف بخصوص در بسیج جامعه پزشکی است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این مراسم گفت: در دوره جدید مدیریت دانشگاه، به‌وسیله عوامل ایجادشده با شرایطی مواجهیم که نیازمند کار جهادی است.
دکتر مرادعلی فولادوند اضافه کرد: شرایط حال حاضر نشأت گرفته از وضعیت کشور است، مشکلات و تنگناهایی داریم که به‌تدریج مرتفع خواهد شد.
وی تأکید کرد: اگر علاقه‌مند به کشور و نظام هستیم که حتماً هستیم، باید آنچه بر عهده‌مان گذاشته‌شده را خوب انجام دهیم و این ساده‌ترین کار جهادی است.
دکتر فولادوند افزود: برای مدیران هم، یک سطح بالاتر این است که خودشان الگو و نمونه باشند و کارشان را درست انجام دهند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر بابیان اینکه حوزه سلامت حتی در شرایط بسیار خوب، بازهم حوزه‌ای بحران‌خیز است، اظهار داشت: در حوزه سلامت ما با مردم دردمند سروکار داریم، حوزه مراجعه دردمندان، و همیشه مشکل و نارضایتی کم‌وبیش پیش می‌آید بنابراین ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که این را به حداقل برسانیم.
وی با اشاره به اینکه برای نظام، اسلام و آبروی این کشور باید از جان و آبروی خود مایه گذاشت، تصریح کرد: اگر در شرایط و اقتضائات مدیریتی کمبودها و نواقصی وجود داشته باشد، دامنه بحران‌های حوزه سلامت شدیدتر  و گاهی اوقات آزاردهنده می‌شود  که باید ازخودگذشتگی کرد، حتی از آبرو هم مایه گذاشت.
دکتر فولادوند بیان داشت: در دوره جدید مدیریت دانشگاه و در یک سال گذشته، پیگیری‌های بسیاری صورت گرفته و میزان زیادی از مشکلات برطرف شده و کاهش ‌یافته است.
معاون آموزشی دانشگاه اظهار امیدواری کرد: در سال جدید با پیگیری‌های جدی‌تری که صورت می‌گیرد می‌توانیم بر سایر مشکلات نیز فائق آییم ولی حتماً ضمانت کاری آن، کار جهادی، ازخودگذشتگی و گرداندن چرخ حوزه سلامت به‌خصوص در بهداشت و درمان است که مردم از وضعیت کار ما ناراضی نباشند.
در این مراسم قاریان ملی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آیاتی چند از قرآن کریم را قرائت کردند.
همچنین سه تن از فرزندان کارکنان دانشگاه که حافظ قرآن بودند نیز طرح خلاقانه منافسه قرآنی شرکت کردند و هدایایی تقدیم حضورشان شد.

انتهای پیام/ س.م 1021

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
محفل.انس.باقرآن     دکتر.مرادعلی.فولادوند     سردار.علی.رزمجو    

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >