رایزنی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مدیرعامل بانک ملت برای جلب همکاری

9 ارديبهشت 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای جلب همکاری در حوزه بهداشت و جمعیت با مدیرعامل بانک ملت رایزنی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشستی با مسلم مختاری، مدیرعامل بانک ملت استان بوشهر گفت: متأسفانه نگاه اقتصاد درمانی در نظام سلامت ما کمتر موردتوجه قرار گرفته است و به همین دلیل هدر رفت منابع ما بسیار زیاد است.
وی با بیان اینکه وقتی منابع محدود باشد ضروری است مدیریت بهینه آن بیشتر می‌شود افزود: تا زمانی که نگاه درمان محور وجود داشته باشد، هرچقدر هم در نظام سلامت هزینه کنیم، نتیجه دلخواه را نمی‌گیریم.
این مقام مسئول بهداشتی افزود: متأسفانه در نشست‌ها بیشتر خواستار وجود صنایع های‌تِک در نظام سلامت هستند این در حالی است که با هزینه‌های بسیار کمتر می‌توان از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری کرد تا نوبت به استفاده از تکنولوژی‌های گران‌قیمت نرسد.
دکتر برجوئی‌فرد گفت: کودکانی که دنیا می‌آیند ورم کلیه دارند و به‌مرور عفونت اداری تکرار می‌شود و احتمال نارسایی کلیه وجود دارد در صورتی از همان اول می‌توان با یک درمان ساده از بسیاری از هزینه‌های بعدی پیشگیری کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین خواستار مشارکت بانک ملت در جشنواره دانش‌آموزی ایران، جوان بمان شد و گفت: تمرکز بر فرهنگ‌سازی از دوران کودکی می‌تواند خطراتی که موضوع جمعیت در آینده ما را تهدید می‌کند از بین ببرد.
آقای مسلم مختار، مدیرعامل بانک ملت نیز گفت: مجموعه بانک ملت آمادگی خود را برای هرگونه کمکی که امکانش هست چه در حوزه بهداشت و چه در حوزه جمعیت، اعلام می‌کند.
وی تأکید کرد: کمک کردن به نظام سلامت استان بوشهر برای مجموعه بانک ملت افتخار است.
در این نشست معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و همچنین معاونان مدیرعامل بانک ملت نیز حضور داشتند.


انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     رایزنی     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     بانک.ملت        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >