طرح مکمل آهن یاری و ویتامین دی برای ۴۵۰۰ دانش‌آموز در شهرستان عسلویه اجرایی شد

11 ارديبهشت 1402
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه از اجرایی شدن طرح مکمل آهن یاری و ویتامین دی برای بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، محدثه فخرایی اظهار داشت: آئین افتتاحیه طرح آهن یاری و مکمل ویتامین دی در شهرستان عسلویه برگزار شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، ضمن ابراز خرسندی از اجرای هر چه‌بهتر این طرح در سطح شهرستان گفت: هرساله برنامه ارتقاء سطح سلامت دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم از طریق مکمل یاری با آهن به مدت ۴ ماه و مکمل دی ۵۰ هزار به مدت ۹ ماه صورت می‌گیرد که در سال تحصیلی ۱۴۰۱ به دلیل شیوع کرونا طبق دستورالعمل وزارت بهداشت مکمل یاری برای دانش‌آموزان انجام گرفت که شهرستان عسلویه ۱۰۰ درصد این مهم را اجرایی کرد.
محدثه فخرایی تصریح کرد: بیش از ۹ هزار و ۲۴۸ قرص آهن و ۱۳ هزار و ۵۹۶ قرص ویتامین دی در بین ۴ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر در مقطع متوسطه شهرستان عسلویه توزیع‌شده است.
وی با تأکید بر توجه به نقش پیشگیرانه این طرح در سطح مدارس شهرستان اذعان کرد: دانش‌آموزان و والدین باید بدانند طرح مکمل یاری جهت پیشگیری از کمبود آهن و ویتامین دی اجرا می‌گردد و شهروندان بخصوص دانش‌آموزان برای درمان، باید قبل از هر چیز انجام آزمایش‌های تخصصی و مراجعه به پزشک مربوطه را جدی گرفته و درمان را اصولی پیش برند.
فخرایی افزود: کمبود این دو ریزمغذی در گروه سنی نوجوان در تمام جهان شایع است و با توجه به نقش اساسی آهن در ساخت گلبول قرمز و انتقال اکسیژن ضمن مصرف منابع غذایی نیاز به مکمل یاری نیز است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان عسلویه ادامه داد: دانش‌آموزان نقش تأثیرگذاری در نهادینه کردن فرهنگ سلامتی را در جامعه داشته و می‌توانند سفیر سلامت در جامعه پیرامون خود برای ابلاغ سلامتی باشند.


انتهای پیام- م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آهن.یاری     معاون.بهداشتی     محدثه.فخرایی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >