رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
دهیاران و شوراها به‌عنوان معتمدین مردم نقش سفیران سلامت را در پزشکی خانواده بر عهده بگیرند

13 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: دهیاران و شوراها به‌عنوان معتمدین مردم نقش سفیران سلامت را در پزشکی خانواده بر عهده بگیرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی در گردهمائی دهیاران و اعضاء شوراهای اسلامی تنگستان که به مناسبت هفته سلامت در سالن اجتماعات این شبکه برگزار شد، بیان داشت: امروز بسیاری از مردم اطلاع صحیحی از پزشکی خانواده ندارند و بر همین اساس نمی‌توانند از مزایای پزشکی خانواده بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد: لازم و ضروری است که دهیاران و اعضاء شوراهای اسلامی تنگستان به‌عنوان معتمدین مردم نقش سفیران سلامت را در معرفی پزشکی خانواده بر عهده بگیرند و آن را برای مردم تبیین کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: با مراجعه مردم به پزشک خانواده ضمن صرفه‌جوئی در وقت و هزینه، مسیر درمان بیماران نیز تسهیل خواهد شد.
وی ادامه داد: در صورتی که فردی به پزشک خانواده مراجعه کند و طبق نظر پزشک نیاز باشد فرد برای دریافت خدمات درمانی به سطوح بالاتر مراجعه کند تمامی هزینه‌های درمانی برای آن فرد رایگان خواهد بود.
رفیعی تصریح کرد: تمامی امکانات بهداشتی و درمانی در یک مرکز خدمات جامع سلامت اهم از آزمایشگاه، بهیار، کارشناس مامائی، داروخانه، کارشناس تغذیه، کارشناس روان و مراقبین سلامت به‌عنوان اعضا تیم سلامت در کنار یک پزشک حضور دارند و می‌توانند با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان تمامی خدمات بهداشتی درمانی را در یک مکان به مراجعه‌کنندگان ارائه دهند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اشاره‌ای نیز به مقوله جوانی جمعیت کرد و اظهار داشت: امروز ایران اسلامی نیاز دارد تا دیدگاه‌ها در رابطه با فرزند آوری تغییر کرده و آینده ایران اسلامی با جوانی جمعیت تأمین گردد.
رفیعی افزود: ایران جوان مطمئناً قوی‌تر، بالنده‌تر و ارزشمندتر از ایران پیر خواهد بود و در صورتی که مبحث جوانی جمعیت و فرزند آوری را جدی نگیریم به آینده مملکت خود بی‌اهمیت بوده و پشت کرده‌ایم.
در این گردهمائی از جوان‌ترین زوج و پیرترین سالمند تنگستانی با اهداء هدیه‌ای تقدیر شد.


انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     دهیاران.شوراها     سفیران.سلامت     پزشکی.خانواده     ماه.زرفشون.رفیعی    

تاریخ بروز رسانی:   13 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >