معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دستگاه OPG در بخش تصویربرداری بیمارستان بقیه‌الله (عج) بخش دیلم نصب و راه‌اندازی شد

16 ارديبهشت 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از نصب و راه‌اندازی یک عدد دستگاه پانورکس یا OPG در بخش تصویربرداری بیمارستان بقیه‌الله (عج) دیلم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، دکتر احمد یزدان پناه اظهار داشت: این دستگاه یک دستگاه اصلی در تشخیص بیماری‌های دهان و دندان است که با استقرار این دستگاه بیمارستان می‌تواند با تعرفه دولتی خدمت به بیماران ارائه کند.
وی گفت: این دستگاه با اعتبار بالغ‌بر ۹ میلیارد ریال از سوی دانشگاه علوم پزشکی تأمین اعتبار و خریداری شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با بهره‌برداری از دستگاه رادیوگرافی دندان امید است این دستگاه بتواند مشکلات مربوط به حوزه دندان‌پزشکی را در حوزه شهرستان دیلم با توجه به اینکه دستگاه OPG دیگری در بخش خصوصی و سایر مراکز وجود ندارد به بیماران ارائه نماید.
دکتر یزدان پناه گفت: راه‌اندازی دستگاه رادیوگرافی دندان از سوئی حائز اهمیت و از سوی دیگر گامی مؤثر در کاهش ارجاع بیماران به دیگر شهرستان‌ها است.
وی اضافه کرد: دستگاه رادیوگرافی دندان در مدت‌زمان ۲۰ ثانیه از پرتوهای ایکس برای عکس گرفتن از استخوان‌های فک و صورت استفاده می‌کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه نقش خیرین در توسعه بیمارستان دیلم برجسته بوده است بیان کرد: دیلم خیرین نیکوکار بزرگی را در حوزه سلامت دارد که در کشور زبان زد هستند و محدود شهرهایی وجود دارد که این ظرفیت عظیم را در اختیار داشته باشند.
دکتر احمد یزدان پناه اظهار داشت: خدمات خیرین حوزه سلامت دیلم و همراهی همیشگی این قشر ارزشمند شایسته تقدیر است.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     دستگاه.پانورکس     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     بیمارستان.بقیه‌الله     شهرستان.دیلم    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >