افتتاح واحد ارزیابی تکامل کودکان با تست بیلی به مناسبت هفته جمعیت

24 ارديبهشت 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: به مناسبت هفته جمعیت واحد ارزیابی تکامل کودکان با تست بیلی در شهرستان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا بیان داشت: دستیابی به تمامیت رشد و تکامل، از اجزاء اولیه حقوق کودک به شمار می‌رود. دوران کودکی خصوصاً ۳ سال اول زندگی، دوران بسیار مهم و غیرقابل برگشتی در روند رشد و تکامل کودک است و غربالگری، ارجاع و مداخلات زودهنگام در اختلالات کودکان اهمیت بسزایی دارد.
این مقام مسئول اظهار داشت: Bayley (تست ارزیابی تکامل کودکان) یکی از آزمون‌های معتبر جهانی است که علاوه بر حیطه‌های تکاملی از شاخص‌های روان‌سنجی بالایی نیز برخوردار است.
وی افزود: در همه مراکز خدمات جامع سلامت طی مراقبت‌های دوره‌ای کودکان زیر ۵ سال، پرسشنامه تکامل برای آن‌ها تکمیل می‌شود و در صورت نیاز به بررسی‌های تخصصی‌تر به پزشک معین ارجاع داده می‌شود و پس از بررسی توسط پزشک معین (متخصص اطفال) در صورت نیاز برای انجام آزمون Bayley و تشخیص درمان و ادامه مراقبت‌ها به مرکز بیلی شهرستان معرفی می‌گردد.
حبیبی نیا خاطرنشان کرد: این واحد با حضور دکتر برجوئی فرد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر، دکتر فیروز بخت متخصص اطفال و پزشک معین طرح و همچنین کارشناسان سلامت خانواده (سلامت کودک و ترویج تغذیه با شیر مادر) استان و شهرستان و در محل مرکز خدمات جامع سلامت قدس راه‌اندازی شد.
 رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: واحد ارزیابی تکامل کودکان با تست بیلی در روزهای چهارشنبه هر هفته با حضور کارشناس بیلی آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز است.
انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     ارزیابی.تکامل.کودکان     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   24 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >