رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
باورها و ترویج فرهنگ تک‌فرزندی در کاهش رشد جمعیت نقش بسزایی داشته است

25 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: باورهای غلط و ترویج تک‌فرزندی در کاهش رشد جمعیت نقش بسزایی داشته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست در جلسه قرارگاه جوانی جمعیت و صیانت از خانواده شهرستان افزود: در دهه‌های اخیر عواملی همچون شهرنشینی، افزایش تحصیلات، ورود زنان به فضای اقتصادی جامعه، فراگیر شدن رسانه‌ها و همچنین ترویج فرهنگ غربی تک‌فرزندی موجب شده که ارزش‌ها و نگرش‌های افراد در خانواده ایرانی نیز، دچار تغییر و تحول شود.
خویشدوست تصریح کرد: متأسفانه تغییر در ارزش‌ها و نگرش‌ها در خصوص فرزند آوری، بخصوص در زوجینی که در آستانه فرزند آوری هستند، ارتباط مستقیمی با کاهش رشد جمعیت و نرخ رشد موالید در کشور است و شهرستان دشتستان نیز از این امر مستثنی نیست.
دبیر قرارگاه جمعیت شهرستان گفت: برای تغییر نگرش و فرهنگ فرزند آوری در کنار مسائل اقتصادی و معیشتی با کمک و همراهی مردم و نهادها، بخصوص رسانه‌های جمعی باید فرهنگ‌سازی گسترده‌ای انجام شود.
وی همچنین بیان کرد: هفته ملی جمعیت بهترین فرصت است که با توجه به روز شمار هفته، سیاست‌ها و انتظارات در زمینه فرزند آوری تبیین شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: در سال گذشته ۹ جلسه قرارگاه جوانی جمعیت با حضور دستگاه‌های مسئول به ریاست فرمانداری دشتستان تشکیل شده است که ۴۴ مصوبه داشته که از این تعداد ۳۳ مصوبه آن اجرایی شده است و امیدواریم در سال جدید مصوبات با جدیت و اهتمام بیشتری توسط سایر دستگاه‌ها دنبال شود تا به اهداف مورد نظر خود که افزایش نرخ رشد جمعیت در شهرستان است، برسیم.
در این نشست، سایر دستگاه‌ها و نهادهای متولی جوانی جمعیت مانند ثبت احوال، اداره ورزش و جوانان، اداره بیمه سلامت، دادگستری، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها در مورد عملکرد یک‌ساله خود در سال گذشته مطالبی را ارائه نمودند و اهداف و پیشنهاد‌های خود را برای سال جدید بیان کردند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تک‌فرزندی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >