برپایی ایستگاه سلامت دهان و دندان در جزیره شیف

27 ارديبهشت 1402
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ایستگاه سلامت دهان و دندان در جزیره شیف برپا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، حمید حبیبی نیا بیان داشت: ایستگاه سلامت دهان و دندان به یاد زنده‌یاد استاد دکتر سید محمدرضا کازرونیان، اولین دندان‌پزشک و بنیان‌گذار دانشکده دندانپزشکی استان بوشهر، در جزیره شیف برپا شد.
وی اضافه کرد: اقدامات پیشگیری از بیماری‌های دندان که شایع‌ترین موارد آن پوسیدگی دندان و بیماری لثه است بسیار باصرفه‌تر از درمان‌های دندانپزشکی است لذا درمان‌های زودهنگام پوسیدگی‌های اولیه و بیماری‌های لثه در افراد مستعد و آسیب‌پذیر جامعه از تحمیل هزینه‌های سنگین درمانی به مردم و دولت جلوگیری می‌کند.
این مقام مسئول از رئیس خانه مشارکت‌های مردمی سلامت شهرستان و رئیس شورای اسلامی جزیره شیف جهت همکاری در برپایی ایستگاه سلامت دهان و دندان قدردانی کرد: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر آمادگی دارد تا در آینده با همکاری شورای اسلامی و دهیار این جزیره مسائل بهداشتی را مرتفع و نیازهای درمانی آن‌ها را به نحو شایسته‌تری پاسخگو باشد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: این کلینیک سیار با همکاری کارگروه درمان خانه مشارکت‌های مردمی سلامت و تعدادی از دندان‌پزشکان خیر و جهادی شهرستان و دفتر امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان و دهیاری و شورای اسلامی روستای شیف برپا شد و اقدام به ارائه خدمات دندانپزشکی به مراجعین نمود.
در حاشیه این مراسم معاون بهداشتی دانشگاه نیز از مرکز خدمات جامع سلامت جزیره شیف بازدید کرد.


انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.بوشهر     ایستگاه.سلامت     دهان.و.دندان     جزیره.شیف    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >