رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
فشارخون بالا علامت ندارد تنها راه پی بردن اندازه‌گیری آن است

27 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه به مناسبت روز جهانی فشارخون گفت: به دلیل اینکه فشارخون بالا علامت ندارد، تنها راه برای پی بردن به مقدار فشارخون هر فرد، اندازه‌گیری فشارخون او است.

دکتر عصمت حیدری بیان کرد: فشارخون تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد، از جمله این عوامل وضعیت بدن، فعالیت مغز، فعالیت گوارشی، فعالیت عضلانی، تحریکات عصبی، تحریکات دردناک افراد است.
وی ادامه داد: روز جهانی فشارخون بالا هرسال با استفاده از یک موضوع خاص سال که توسط اتحادیه جهانی فشارخون بالا انتخاب می‌شود، برگزار می‌شود تا این بسیج را در سطح بین‌المللی اثربخش‌تر کند. امسال نیز همانند سال‌های پیشین شعار و پیامی برای این روز در نظر گرفته شده است. شعار امسال " فشارخون خود را دقیق اندازه‌گیری کنید" و پیام آن "با اندازه‌گیری دقیق فشارخون و کنترل آن، عمر طولانی‌تر داشته باشید " است.
دکتر حیدری تأکید کرد: این روز درواقع یک فرصت آموزشی برای ترویج پیشگیری از افزایش فشارخون است و هدف آن افزایش آگاهی در خصوص شرایط و مسائل مرتبط با فشارخون بالا است. آگاهی از فشارخون بالا به علت افزایش تعداد مرگ‌های مرتبط با حمله‌های قلبی، بیماری کلیوی و سکته‌های مغزی و ناتوانی‌های مرتبط به آن بسیار مهم و حیاتی است که بخش مهمی از آن به فقدان آگاهی درباره فشارخون بالا است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: مسئله مهم این است که کسانی که فشارخون آن‌ها اندازه‌گیری شده است، به روش صحیح و دقیق اندازه‌گیری، میزان فشارخون خود و مفهوم آن مطلع شوند.
وی افزود: افرادی که فشارخون بالا دارند، برای ارزیابی بیشتر و درمان به مراکز بهداشتی درمانی و پزشکان ارجاع می‌شوند و مراقبت‌های به‌موقع دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.فشارخون     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     دکتر.عصمت.حیدری    

تاریخ بروز رسانی:   27 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >