رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان خبر داد:
برگزاری کلاس‌های آمادگی قبل از زایمان در هفته جوانی جمعیت

7 خرداد 1402
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از برگزاری کلاس‌های آمادگی قبل از زایمان در هفته جوانی جمعیت در راستای طرح حمایت از جوانی جمعیت در شهرستان دشتستان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان، دکتر امین آزاد فر در مراسم افتتاح مرکز برگزاری کلاس‌های آمادگی قبل از زایمان در مکان بیمارستان ۱۷ شهریور سابق، گفت: با راه‌اندازی کلاس‌های آمادگی مادران باردار قبل از زایمان گام مؤثری در راستای خوشایند سازی پروسه زایمان طبیعی برداشته خواهد شد.
دکتر آزاد فر در ادامه بیان داشت: یکی از عمده مشکلات مادران باردار عدم آگاهی از فرایند زایمان طبیعی و به‌تبع ترس ناشی از آن است که با برگزاری این کلاس‌ها و آشنایی کامل مادران باردار باعث کاهش ترس و استرس مادران باردار خواهد شد.
وی ضمن اشاره به زمان برگزاری کلاس‌ها اضافه داشت: کلاس‌های آمادگی قبل از زایمان در روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه هر هفته در بیمارستان هفده شهریور زیر نظر مربیان مامایی که همگی مدارک معتبر زایمان فیزیولوژیک دارند به‌صورت کاملاً رایگان برگزار می‌گردد.
رئیس بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان در خصوص زایمان بدون درد نیز تصریح داشت: زایمان بدون درد دارویی هم که توسط پزشکان متخصص زنان و زایمان، متخصص بیهوشی و کارشناسان مامایی انجام می‌شود، در بیمارستان شهید گنجی امکان‌پذیر بوده و برای بیمه‌شدگان این خدمت به‌صورت کاملاً رایگان انجام می‌گیرد.
مسئول زایشگاه بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان اظهار داشت: کلاس‌های آمادگی بارداری از هفته بیستم بارداری مادر شروع و در هشت جلسه ادامه می‌یابد.
سکینه کفایی در ادامه گفت: در ابتدای هر جلسه کلاس موضوعات طبق سر فصل توضیح داده می‌شود و سپس تمرینات ورزشی، ماساژها و طریقه آرام‌سازی مادر باردار با راهنمایی مربی کلاس آمادگی انجام می‌شود.
وی همچنین اضافه داشت: معمولاً یک جلسه هم مختص پدران برگزار می‌گردد و نقش و اهمیت همراهی ایشان با مادر باردار برای ایشان کاملاً شرح داده می‌شود و در صورت آمادگی و تمایل پدر، ایشان می‌توانند حین عمل زایمان در اتاق زایمان حضور داشته و همسرش را حین عمل زایمان همراهی نماید.
 کفایی افزود: معمولاً در یکی از جلسات پایانی کلاس‌های آمادگی مادران بخش زایشگاه، مادر باردار از بخش زایشگاه و مکان فیزیکی زایمان بازدید میدانی انجام می‌دهد و این کار برای ایجاد آرامش حین عمل زایمان مادر باردار بسیار مؤثر است.
 انتهای پیام/ ب.ا ۴۰۸۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاح     هفته.جمعیت     دکتر.محمدامین.آزادفر     بیمارستان.شهید.گنجی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   7 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >