مواظب بروز بیماری‌های اسهالی و عفونت‌های گوارشی با آغاز ایام گرم سال باشیم

20 خرداد 1402
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: هر ساله با آغاز فصل گرم سال، خطر بروز بیماری‌های اسهالی و عفونت‌های گوارشی به‌ویژه وبا افزایش خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر علیرضا حاجیونی بیان داشت: در بین بیماری‌های گوارشی در ایام گرم سال، بیماری وبا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ضرورتاً با حساسیت بیشتری توسط سیستم‌های بهداشتی موردتوجه قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: وبا یک عفونت اسهالی حاد است که به دنبال خوردن آب یا غذای آلوده به باکتری ویبریوکلرا ایجاد می‌شود و بسته به جمعیت و منطقه درگیر این بیماری به سرعت گسترش می‌یابد.
 این مقام مسئول اضافه داشت: انتقال این بیماری، کاملاً با شرایط بهداشتی نامناسب مثل عدم دسترسی کافی و مناسب به آب سالم و دفع غیربهداشتی فاضلاب مرتبط است و دارای سرایت‌پذیری بسیار بالایی است.
وی عنوان داشت: اگرچه اغلب افراد آلوده با علائم بالینی خفیف با موفقیت درمان می‌شوند لیکن در مواردی نیز به دنبال بروز اسهال حاد آبکی شدید می‌تواند در مدت کوتاهی منجر به مرگ بیمار شود.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت از دیدگاه این مقام بهداشتی این است که شهرستان بوشهر به علت شرایط آب و هوایی و تعریف استاندارد سازمان جهانی بهداشت جزء مناطق اندمیک (بومی) وبا است.
دکتر حاجیونی تأکید داشت: بدین خاطر هم‌اکنون پیشگیری و کنترل این بیماری با به‌کارگیری یک استراتژی چندبخشی همچون اجرای نظام مراقبت بیماری، تأمین آب سالم، دفع بهداشتی فاضلاب، رعایت اصول بهداشتی، جلب همکاری و مشارکت جامعه و اجرای اقدامات درمانی مناسب در مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در حال اجراست.

انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
وبا     دکتر.علیرضا.حاجیونی     فرهنگ.سلامت     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   20 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >