رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
پنج هزار مشاوره فرزند آوری در تنگستان در سال گذشته انجام شده است

23 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در سال گذشته ۵ هزار و ۲۹۲ زوج تنگستانی مشاوره‌های مربوط به فرزند آوری را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی با اشاره به اینکه مشاوره فرزند آوری موضوعات مختلفی را در بر می‌گیرد بیان داشت: این مشاوره‌ها با هدف ارتقاء آگاهی مراجعان در خصوص مشکلات تک فرزندی و ارتقای مهارت‌های آنان در رابطه با زمان فرزند آوری و تعداد فرزندان انجام می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: آگاه‌سازی جامعه در خصوص اهمیت فرزند آوری و پرهیز از تک فرزندی، کاهش میانگین فاصله زمانی بین ازدواج و فرزند اول و کاهش میانگین فاصله زمانی بین فرزندان، از اهداف مشاوره فرزند آوری است.
رفیعی تصریح کرد: با شناسایی خانواده‌هایی که زندگی مشترک آن‌ها شروع شده و با اینکه واجد شرایط مراقبت باروری ویژه نیستند ولی برنامه‌ای برای فرزند آوری ندارند، خانواده‌هایی که در سن فرزند آوری هستند اما بارداری را به تأخیر انداخته‌اند و خانواده‌هایی که در سال‌های پایانی دوران بارداری هستند و برای فرزند آوری برنامه‌ریزی نکرده‌اند، آموزش و مشاوره‌های لازم را در راستای فرزند آوری و جوانی جمعیت ارائه می‌دهیم.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تصریح کرد: در بسیاری از مواقع به دلیل باورهای غلط، فرصت‌های مناسب را از دست می‌دهیم و زمانی به این نتیجه می‌رسیم که ممکن است برای جبران آن بسیار دیر شده باشد و با توجه به اینکه فرزند آوری و بارداری سالم و بدون خطر، سن خاصی را مورد توجه قرار می‌دهد این موضوع را می‌توان در زمره این موارد قرار داد.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرزندآوری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان     ماه.زرافشون.رفیعی    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >