رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:
۴۵۰۰۰ خدمت در برنامه پزشک خانواده روستایی شهرستان عسلویه انجام شده است

24 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: بیش از ۴۵ هزار و ۷۴۸ خدمت در برنامه پزشک خانواده روستایی شهرستان عسلویه انجام شده است.

محمدامین شایسته نیا در حاشیه برگزاری کمیته اجرایی پزشک خانواده که با حضور اعضای تیم سلامت برگزار شد عنوان کرد: خوشبختانه در سطح شهرستان عسلویه در سال ۱۴۰۱ بیش از ۴۵ هزار خدمت به شهروندان شهرستان عسلویه در زمینه پزشکی، مامایی و پرستاری انجام شده است.
 شایسته نیا افزود: با توجه به اینکه زیرساخت‌های این شهرستان نیاز به ارتقاء دارد اما تاکنون از کیفیت ارائه خدمات توسط تیم سلامت کاسته نشده و تمامی پرسنل با هدف بهداشت و درمان در سطح شهرستان ارائه خدمت می‌نمایند.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح پزشک خانواده یک اصل در تأمین سلامت مردم در اهداف این سازمان است و با توجه به چالش‌هایی که دارد توانسته است رضایت اکثریت مردم را جلب و کاستی‌ها را رفع نماید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه ادامه داد: جمعیت ثبت شده در سامانه سیب شهرستان عسلویه بیش از ۵۸ هزار نفر را داراست که تمامی شهرهای تحت پوشش جمعیت زیر ۲۰ هزارنفری را تحت پوشش قرار داده و در تمامی شهرها برنامه پزشک خانواده روستایی در حال اجرا است.
این مقام مسئول بیان کرد: نسخه‌نویسی الکترونیک و نظام ارجاع الکترونیک نیز کمک شایانی به رفع کمبودها ازجمله سردرگمی بیمار، ارجاع راحت‌تر بیمار از سطح یک به سطح دو و سه، رایگان شدن خدمات بستری و ... نموده است.
شایسته نیا افزود: با استقرار تیم سلامت و محوریت نظام ارجاع مبتنی بر پزشکی خانواده در سطح اول و تعیین مسیر ارجاع به‌منظور پذیرش بیماران در سطوح دو و سه، دسترسی و برخورداری مردم از خدمات سلامت ارتقاءیافته است.
در پایان جلسه پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت درخواست‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند که شبکه بهداشت و درمان با اولویت‌بندی نسبت به انجام آن‌ها اقدام نماید.

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه     محمدامین.شایسته.نیا     نظام.ارجاع     پزشکی.خانواده    

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >