آزمایش خون و بررسی کم‌خونی تالاسمی زوجین در آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر انجام می‌گیرد

4 تير 1402
مسئول امور آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: آزمایش خون و بررسی کم‌خونی تالاسمی از نوع مینور و ماژور زوجین در آزمایشگاه مرکز بهداشت شهرستان بوشهر انجام می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، محبوبه اوجی بیان کرد: آزمایش ازدواج جزء جدایی‌ناپذیر برنامه‌ریزی صحیح برای تشکیل خانواده است، در حالی که زوج‌ها اغلب نگاه منفی به آزمایش‌ها دارند، اما نتایج این آزمایش‌ها معمولاً مثبت و مفید هستند.
وی افزود: آزمایش ازدواج، شامل آزمایش‌های غربالگری سلامتی و نقص‌های ژنتیکی است. دلیل اهمیت انجام این آزمایش‌ها قبل از تشکیل خانواده این است که برخی از افراد از اختلالات سلامتی یا ژنتیکی که ممکن است داشته باشند مطلع نیستند،
اوجی اضافه داشت: اگر زوجین علائم رایج مربوط به این اختلالات را تجربه نکنند، انجام غربالگری سلامت قبل از ازدواج، این اطمینان را ایجاد می‌کند که برای مرحله بعدی زندگی‌شان آماده هستند، همچنین زمان کافی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا قبل از ازدواج، به این مشکلات بپردازید و به آن‌ها رسیدگی کنید.
وی اظهار داشت: مثبت شدن هر یک از آزمایش‌های ازدواج منع قانونی برای ازدواج دو نفر ایجاد نمی‌کند، یکی از مواردی که در آزمایش‌های پیش از ازدواج موردبررسی قرار می‌گیرد آزمایش خون و بررسی کم‌خونی تالاسمی از نوع مینور و ماژور زوجین است که در آزمایشگاه مرجع بهداشت شهرستان بوشهر انجام می‌پذیرد.
مسئول امور آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: علاوه بر این مورد، آزمایش‌های عدم اعتیاد و RPR نیز برای زوجین در شرف ازدواج موردبررسی قرار می‌گیرد که نتیجه کلیه آزمایش‌های ذکر شده، جهت دریافت مجوز ازدواج ضروری است.
 این کارشناس توصیه داشت: از ابتدای سال 1401 تاکنون تعداد مراجعین برای آزمایش ازدواجی 3764 نفر است و آزمایشگاه مرجع بهداشت شهرستان بوشهر با بروزترین دستگاه‌های مناسب آزمایش ازدواجی و کالیبراسیون روزانه و سالانه دستگاه و حساسیت بالا نسبت به امر ازدواج سالم، در پیشبرد اهداف ازدواج تلاش می‌کند.
مسئول امور آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال 855 نفر در مرکز بهداشت شهرستان بوشهر آزمایش پیش از ازدواج انجام داده‌اند.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کم‌خونی     تالاسمی     محبوبه.اوجی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >