رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
باید با فرزندان در رابطه با عوارض و پیامدهای مواد مخدر و اعتیاد صحبت کرد

4 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: باید با فرزندان درباره عوارض و پیامدهای مواد مخدر و اعتیاد صحبت کرد، زیرا بنیان خانواده و اعتیاد دو موضوع به‌هم‌پیوسته و مرتبط هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان ماه زرافشون رفیعی با بیان اینکه اعتیاد یکی از خطراتی است که همواره جوانان و بنیان خانواده را تهدید می‌کند اظهار داشت: در یک خانواده سالم ضروری است که والدین در کنار فرزندان باشند و برای آنان وقت و انرژی بگذارند تا فرزندان در معرض کمترین تهدیدات قرار گیرند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان با تأکید بر توجه به اهمیت خانواده به‌عنوان کوچک‌ترین نهاد اجتماعی یادآور شد: آسیب‌پذیرترین گروه در برابر آسیب‌های اجتماعی خانواده است، به‌طوری که اکثر مشکلات و آسیب‌ها ابتدا در خانواده‌ها بروز می‌کند و در صورت عدم پیشگیری و برخورد ناصحیح با آن‌ها، به جامعه رسوخ می‌کند.
رفیعی با اشاره به نقش نظارتی خانواده‌ها بر فرزندان در پیشگیری از اعتیاد تصریح کرد: البته باید در نظر داشت که هر چند نظارت بر رفتارهای فرزندان نقش مؤثری در پیشگیری از اعتیاد دارد اما باید به یاد داشته باشیم، زمانی نظارت مفید است که روابط گرم و صمیمانه‌ای بین والدین و فرزندان وجود داشته باشد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تأکید کرد: خانواده‌ها باید دوستان فرزند خود را بشناسند، زیرا با بزرگ‌تر شدن فرزندان و ورود به اجتماع و جمع‌های دوستانه مختلف احتمال روبرو شدن با مواد مخدر و اعتیادآور بیشتر خواهد شد.
سازمان ملل شعار روز جهانی مبارزه با مواد مخدر را " همه با هم نه به اعتیاد یاریگر هم باشیم." نام‌گذاری کرده است.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اعتیاد     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 تير 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >