رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
۹۰۰ واحد صنفی در سه‌ماهه اول سال جاری در تنگستان بازدید شدند

10 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری ۹۰۰ واحد صنفی مختلف شامل صنوف عرضه مواد غذائی و اماکن عمومی مورد پایش و ارزیابی قرار گرفته و با اعلام نواقص در جهت برطرف کردن مشکلات موجود در آن‌ها اقدامات لازم صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: در حال حاضر هزار و ۶۸۴ واحد صنفی شامل ۹۴۷ صنف عرضه مواد غذائی و ۸۹۰ امکنه عمومی در تنگستان فعالیت دارند که از این تعداد ۲۶۷ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی، اخطاریه بهداشتی دریافت و ۳۷ واحد صنفی نیز به تعزیرات حکومتی معرفی و ۱۷ واحد صنفی نیز پلمب شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: از جمله اقدامات پیشگیرانه‌ای که در صنوف صورت می‌گیرد انجام نمونه‌گیری آب و سنجش‌های پرتال شامل تست روغن مصرفی، شوری سنج، بار آلودگی سطوح و دماسنج است که تأثیر مستقیمی در سلامت محیط کار و عرضه مواد غذائی سالم به مصرف‌کنندگان دارد که در همین راستا ۸۲۰ تست سنجش پرتال و ۱۶۸ نمونه میکروبی آب در صنوف عرضه مواد غذائی انجام شده است.
رفیعی تصریح کرد: سلامت عرضه‌کنندگان مواد غذائی نیز بسته به صنف موردنظر در بازه‌های زمانی شش‌ماهه و یک‌ساله مورد پایش قرار می‌گیرد که در سه ماه اول سال جاری ۳۴۰ مورد آزمایش برای این افراد انجام و کارت سلامت صادر شده است.
ماه زرافشون رفیعی با تأکید بر توجه مصرف‌کنندگان در هنگام خرید کالا به تاریخ تولید و انقضاء مواد غذائی گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری در بازدیدهای صورت گرفته از صنوف عرضه مواد غذائی در تنگستان هزار و ۳۵۰ کیلوگرم انواع مواد غذائی فاقد مصرف انسانی کشف، جمع‌آوری و معدوم شده است.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را پل ارتباطی مردم با شبکه بهداشت و درمان خواند و افزود: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی که سلامت مردم را تهدید می‌کند با استفاده از این سامانه، ما را در جریان قرار داده تا در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را صورت دهیم که در همین راستا در سه‌ماهه اول سال جاری ۱۵ مورد شکایت از سامانه ۱۹۰ دریافت، پیگیری و اقدامات لازم در زمینه مشکل به وجود آمده صورت گرفته است.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پلمب     ماه‎‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 تير 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >